Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Konwersja PDF do Word

Kategoria: Narzędzia, 27 czerwiec 2011, 09:42, ilość odsłon: 2462

Od czasu do czasu zdarza nam się trafić na plik zapisany w formacie PDF, który chcielibyśmy zmienić pod względem treści czy też po prostu mieć do dyspozycji jego edytowalną treść. Czy jest to możliwe?

Ależ oczywiście i to jak najbardziej. Trzeba nam tylko w tym celu zastosować odpowiednie narzędzie, które zmieni plik PDF na plik otwieralny przez Word.  A jakie? W tej poradzie polecimy kilka.

Zmiana PDF na plik Word

Do zmiany pliku PDF na plik zgodny z Word nie musimy nawet niczego ściągać ani też instalować. Istnieje świetny konwerter online, pozwalający nam na przeróbkę w ten właśnie sposób. Pozwala utworzenie sformatowanego dokumentu Word z dowolnego pliku PDF.  Przed dokonaniem konwersji sami wybieramy jej opcje: z formatem czy bez, pozyskiwanie grafik, wykrywanie tabel, usuwanie lub zachowanie nagłówków i stopek, a także format zapisu (dostępne są .docx oraz .rtf). Na koniec ładujemy plik do konwersji i już. Darmowy konwerter Free PDF do Word znajdziemy tutaj: http://www.freepdftoword.org/pl/online.htm.

Skonwertowany plik dostajemy na e-mail.

Można także pobrać na twardy dysk Free PDF to Word Doc Converter. To darmowa aplikacja, pozwalająca w łatwy i szybki sposób przekonwertować dokument. Możemy ustawić aby program konwertował sam tekst bądź samą grafikę z dokumentów PDF. Do wyboru również mamy możliwość wybrania stron które chcemy poddać konwersji na format DOC.  Także SolidConverter PDF wykonuje podobne operacje i jest do pobrania ze stron naszego vortalu w wersji testowej. Umożliwia przeprowadzenie konwersji całego pliku PDF na raz lub tylko konkretnych wybranych stron do aktualizacji, a także (w trybie "Exact page layout") odtwarza pierwotne zestawienie stron wraz z tabelkami lub formularzami plików PDF. Zachowuje ustawienia czcionek i akapitów

Inne porady z tej kategorii:

  • Obsługa programu płatnik

    Płatnik to program, który stworzono specjalnie dla płatników składek. Jak wygląda obsługa programu płatnik

  • Czym otworzyć XLS?

    XLS jest to popularny format określający dokumenty arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel z pakietu MS Office. W związku z faktem pochodzenia tego formatu oczywistym jest, że można go otworzyć przy pomocy arkusza kalkulacyjnego pakietu MS Office.

  • Jak zainstalować gadu gadu

    Gadu-Gadu to najpopularniejszy polski komunikator, który jest obecny na rynku od lat, a jego producenci wciąż go rozwijają.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Konwersja PDF do Word