Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

konwersja pdf

Kategoria: Narzędzia, 20 czerwiec 2011, 08:51, ilość odsłon: 1188

Plik PDF to powszechnie używany dziś standard przesyłania różnego rodzaju dokumentów – a zwłaszcza tych ważniejszych, jak faktury czy rachunki. Pliki tego typu są nieedytowalne i nie możemy wprowadzać na nich żadnych zmian.

Można jednak dokonać ich konwersji na inne formaty, które pozwolą na „dobranie się” do zawartości danego dokumentu.

Programy do konwersji PDF

Jeżeli chcemy przekonwertować plik PDF do popularnego formatu tekstowego, jak na przykład .doc, posłuży nam w tym celu PDF-to-Word. Jest to darmowy program, a choć nie ma polskiej wersji, obsługa jest dziecinnie prosta: wybieramy plik PDF, wybieramy format konwersji – doc lub rtf – a następnie wpisaniu adresu e-mail, na który wysłany zostanie gotowy dokument. Podobnie działa także PDF-to-Excel, jednak tu dokument PDF konwertowany jest do formatu xls. Podobnie działa Acrobat Reader Profesional. Tu możemy konwertować plik z PDF do .doc i odwrotnie.

Można także przerobić PDF na plik graficzny, jak JPG lub bmp. W tym celu można posłużyć się programem Zan Image Printer. To wirtualna drukarka, umożliwiająca zapisywanie dowolnych dokumentów jako BMP, GIF, JPEG, czy też PNG. Również i PDF Transformer umożliwia konwersję dokumentów PDF do formatów RTF lub DOC (MS Word) oraz XLS (MS Excel).

Warto jednak zauważyć, że niektóre z dokumentów PDF są zabezpieczone przed modyfikacją i w niektórych przypadkach wykonanie konwersji nie będzie możliwe. Jednak w innych przypadkach nie powinno być żadnego problemu. Należy jednak brać pod uwagę, że obrazki w tekście mogę ulec nieznacznemu pogorszeniu po konwersji. Dotyczy to jednak tylko bardzo dużych grafik – mniejsze nie powinny w żaden sposób odczuć konwersji.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zmienić rozmiar setki zdjęć w minutę?

    Potrzebujesz miniaturek obrazków, a nie wiesz jak zmniejszyć rozmiar oryginalnych zdjęć? Zapraszamy do lektury porady w której opiszemy jak to zrobić i pokażemy przydatny program do przeróbki zdjęć.

  • Co to jest formatowanie warunkowe?

    Formatowanie warunkowe to technika, która z pewnością przyda się każdemu, kto pracuje na arkuszach kalkulacyjnych, jak na przykład Excel.

  • Ivona

    Syntezator mowy IVONA to aplikacja, dzięki której mamy możliwość używania komputerowego lektora. Może on odczytywać zarówno napisy w filmach, jak też i czytać zadany mu tekst.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: konwersja pdf