Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Konwersja mp3

Kategoria: Multimedia, 16 czerwiec 2011, 10:11, ilość odsłon: 961

Pliki muzyczne w formacie mp3 są bardzo popularne na naszych komputerach, odtwarzaczach i innych urządzeniach elektronicznych. Czasem jednak zachodzi potrzeba przerobienia mp3 na inny format – co począć wtedy?

Odpowiedź jest banalnie prosta – użyć jednego z wielu programów przeznaczonych do konwersji audio. Oto kilka najbardziej użytecznych.

Programy do konwersji audio


Jednym z najbardziej cenionych przez użytkowników i najbardziej rozpoznawalnym jest Any Audio Converter. To darmowa aplikacja, która pozwala nam swobodnie zmieniać pliki audio pomiędzy formatami MP3, M4A, WMA, WAV, FLAC, OGG, AU, MP2 i AC3. W dodatku możemy dzięki niemu z dowolnego pliku wideo wyciągnąć muzykę i zapisać ją w mp3. Jeśli zaś nie potrzeba nam takich opcji, możemy pobrać dBpoweramp Music Converter Free. To narzędzie pozwala na konwersja do mp3 popularnych plików muzycznych.

Inna dobra aplikacja to Xilisoft Audio Converter. Pozwala ona na dowolną konwersję pomiędzy popularnymi formatami jak MP3, WMA, WAV, AAC, FLAC, OGG, APE. Co więcej, pozwala na dodanie do pliku takich efektów jak wyciszanie, nagłaśnianie (czyli stopniowe narastanie dźwięku na początku utworu), itp. Są także narzędzia specjalistyczne, pozwalające na konwersję plików z jednego tylko formatu do wybranych. Mamy tu takie aplikacje jak Free WMA to MP3 Converter , WAV MP3 Converter , czy też #1 MP3 to WAV Converter . Wszystkie one są darmowe i łatwe w obsłudze.

Tego typu narzędzia można znaleźć na stronach naszego wortalu. Wystarczy tylko zajrzeć do działu „Konwersja plików”, znajdującego się w sekcji „Multimedia”. Polecamy zapoznanie się także z innymi propozycjami. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest Silverlight?

    Microsoft Silverlight to wtyczka (plugin) do prezentacji multimedialnych, bogatych aplikacji interaktywnych, działająca w różnych przeglądarkach i na różnych platformach.

  • Dzwonki mp3 za free

    Jeżeli mamy telefon obsługujący mp3, z pewnością chcielibyśmy poszerzyć znacznie ilość dostępnych dzwonków ponad to, co zaoferował nam producent danego urządzenia.

  • Tło w programie PowerPoint – praktyczne porady

    Program PowerPoint służy do wykonywania prezentacji idealnych na szkolenia, do zareklamowania swoich produktów czy też po prostu stworzenia zbioru ciekawych rzeczy.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Konwersja mp3