Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Konwersja flv

Kategoria: Multimedia, 16 czerwiec 2011, 10:09, ilość odsłon: 1681

FLV (skrót od Flash Video) to rozszerzenie plików wideo, stworzone przez Macromedia, a rozwijane obecnie przez Adobe Systems.

Choć większość użytkowników nie zdaje sobie z tego nawet sprawy, używają go każdego dnia. Jak to możliwe? Otóż filmy w formatach flv znajdują się na takich stronach jak YouTube czy Google Video oraz MySpace. Przesyłane na nie filmy sa konwertowane właśnie do tego lekkiego, wygodnego formatu. Co jednak zrobić, gdy pobierzemy filmik, a żaden z naszych odtwarzaczy nie ma wsparcia dla tego formatu?

Konwersja FLV

Najlepiej dokonać konwersji flv na bardziej popularny format. Może posłużyć do tego na przykład Any video converter. To z pewnością jeden z lepszych programów tego typu, jakie sa obecnie dostępne na rynku. Mamy tu liczne opcje konwersji wraz z podaniem parametrów wyjściowych filmiku – czyli rozmiaru obrazu i oczywiście formatu. Będzie to jeden z kilkunastu dostępnych – mamy tu także formaty przeznaczone dla urządzeń przenośnych, jak smartfony, konsole, itp. Inna tego typu aplikacja to polska Pazera Free FLV to AVI Converter 1.3. Jak już zdradza to nazwa, powstał on, by konwertować pliki Flash Video (FLV, SWF) do formatu AVI lub MPEG.

Jak natomiast wykonać odwrotną operację i np. z pliku .avi zrobić .flv? Tu pomoże nam Aiprosoft FLV Video Converter 4. Pozwala on konwertować do flv takie formaty jak: MPG, MPEG, MPEG 2, VOB, DAT, MP4, M4V, TS, RM, RMVB, WMV, ASF, MKV, AVI, 3GP, 3G2, FLV, SWF, MPV, MOD, MOV, DV, DIF, MJPG, MJPEG, HD TS, HD MTS, HD M2TS, HD MPG, HD MPEG,HD MP4, HD WMV, QuickTime HD MOV, HD H.264, a nawet  HD RM.

Inne porady z tej kategorii:

  • Tło w programie PowerPoint – praktyczne porady

    Program PowerPoint służy do wykonywania prezentacji idealnych na szkolenia, do zareklamowania swoich produktów czy też po prostu stworzenia zbioru ciekawych rzeczy.

  • Program do otwierania cue

    Od czasu do czasu każdemu użytkownikowi może zdarzyć się natrafienie na plik z dziwnym rozszerzenie „.cue”.

  • Jak podłączyć głośniki 5.1. do komputera

    Głośniki 5.1 to bardzo popularne urządzenia, ponieważ doskonale i przestrzennie odtwarzają dźwięk – zarówno ten płynący z gier, jak i z kina domowego czy też odtwarzacza muzyki. Czasem jednak użytkownicy mają problemy z ich podłączeniem d


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Konwersja flv