Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Konwersja avi

Kategoria: Multimedia, 16 czerwiec 2011, 09:49, ilość odsłon: 1620

AVI (Audio Video Interleave) to format plików wideo, stworzone przez Microsoft pod kątem używania multimediów w systemie operacyjnym Windows.

AVI (Audio Video Interleave) to format plików wideo, stworzone przez Microsoft pod kątem używania multimediów w systemie operacyjnym Windows. Jest to bardzo popularny format i z pewnością każdy użytkownik ma lub też miał pliki wideo tego typu. Jeśli jednak musimy przerobić .avi na inny, jakim programem najlepiej to wykonać? Oto kilka narzędzi, które nam w tym pomogą.

Konwersja AVI

Bardzo zachwalanym przez użytkowników programem do obróbki jest Any video converter. Dostajemy tu liczne opcje konwersji wraz z podaniem parametrów wyjściowych filmiku – czyli rozmiaru obrazu i oczywiście formatu. AVI jest jednym z kilkunastu dostępnych – mamy tu także formaty przeznaczone dla urządzeń przenośnych, jak smartfony, konsole, itp. Dzięki temu możemy w łatwy sposób przerobić format .avi na plik dostępny dla naszej komórki czy smartfonu. Możemy także użyć Pazera Free Video to 3GP Converter 1.2. To aplikacja pozwalająca na prawie konwersję .avi do formatu 3GP lub 3G2

Natomiast jeśli chodzi o zgrywanie .avi na płyty, dobry wybór to 1st Video Conventer . Mamy tu możliwość przeróbki AVI do MPEG I/II, a także formatów VCD/SVCD/DVD. Szersze opcje daje jednak Freemake Video Converter 2. Otrzymujemy tu możliwość konwersji .avi do mp3, acc, ogg, gsd, gsm, mka, mlp, mmf, m4r, mp1, wma, wav, flac, m4am amr, au, aif, aiff, aifc, ac3, adts, alaw, apc, ape, caf, dts, mp2, mpeg3, mpc, mp+, m2a, nut, oma, qcp, ra, rmj, shn, tta, voc, w64, wv, xa. Można również wprost z poziomu aplikacji przesłać nagranie na YouTube.

Wszystkie te programy znajdują się a naszej sekcji Multimedia, w dziale Konwersja Plików. Zapraszamy do zapoznania się z nimi – są one w większości darmowe.

Inne porady z tej kategorii:

  • Konwersja rmvb

    Pliki wideo z rozszerzeniem .rmbv wymagają od posiadacza albo odpowiednich kodeków, albo odtwarzacza, albo też specjalnych programów od odtwarzania.

  • Jak stowrzyć prosty slideshow?

    Porada dotycząca tworzenia pokazu slajdów w programie w IrfanView. Jeżeli chcemy szybko stworzyć prosty pokaz slajdów możemy skorzystać z darmowej aplikacji Irfan View.

  • Odtwarzanie dvd na komputerze

    Komputer wyposażony w nagrywarkę lub odtwarzacz DVD może stać się naszym domowym centrum multimedialnym – nie ma żadnych problemów, aby podłączyć go pod telewizor i za jego pomocą oglądać filmy z płyt.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Konwersja avi