Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Kontrola konta użytkownika Windows 7

Kategoria: Systemy Operacyjne, 11 maj 2011, 10:05, ilość odsłon: 1448

Kontrola konta użytkownika to opcja w Windows 7, pomagająca chronić komputer przed hakerami i różnej maści niepożądanymi plikami z sieci, czyli wirusami, trojanami, robakami, itp. Gdy instalowany bądź też działający program chce wprowadzić

Gdy Kontrola konta użytkownika powiadamia o planowanych przez aplikację zmianach w systemie, a użytkownik nie jest administratorem, aby kontynuować musi zwrócić się o pomoc do administratora – ten wówczas musi wpisać hasło, aby doszło do instalacji danego oprogramowania. Przydaje się to zwłaszcza w sieci lokalnej, np. biurze – administrator ma pewność, że nikt nie zainstaluje jakiegokolwiek programu na komputerze firmowym bez jego wiedzy i zgody. Może to także zapobiec zainstalowaniu złośliwego oprogramowania, które instaluje się samoczynnie, „po cichu” w systemie. Dzięki Kontroli konta użytkownika żadna aplikacja nie będzie w stanie tego dokonać.

Kontrola_konta_u__ytkownika_Windows_7

Są cztery poziomy kontroli: Powiadamiaj zawsze, Powiadamiaj mnie tylko wtedy, gdy programy próbują wprowadzać zmiany na komputerze, Powiadamiaj mnie tylko wtedy, gdy programy próbują wprowadzać zmiany na komputerze (nie przyciemniaj pulpitu) oraz Nie powiadamiaj nigdy. Tej ostatniej opcji nie zaleca się stosować - po jej wybraniu system zostaje otwarty na zagrożenia bezpieczeństwa.

A jak zmienić poziom Kontroli? Klikamy Start potem Panel Sterowania, a następnie Ustawienia Kontroli kont użytkowników. Tu możemy każdemu przypisać poziom ochrony. Osobom nie mającym dużego doświadczenia w pracy z komputerami polecamy „Powiadamiaj zawsze”. Zapewni to systemowi maksymalną ochronę.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak usunąć Service Pack 2? (Win XP)

    Porada dla tych, którzy chcą usunąć ze swojego systemu Service Pack 2. Jeżeli chcemy odinstalować z naszego systemu Service Pack 2 to n początku należy zastanowić się, czy rzeczywiście jest to konieczne.

  • Rejestr Windows 7 – jak znaleźć odpowiedni wpis?

    Rejestr Windows 7 to baza danych konfiguracyjnych, za pomocą których można kontrolować każdy aspekt działania tego systemu operacyjnego. Jeśli chcemy zmienić konkretny, musimy najpierw go zidentyfikować. Jak tego dokonać?

  • Co to jest Linux?

    Większość użytkowników komputerów domowych czy laptopów korzysta z przeinstalowanego na nich systemu operacyjnego Microsoft Windows. Jednak istnieje także alternatywny system operacyjny Linux.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Kontrola konta użytkownika Windows 7