Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Konfiguracja sieci bezprzewodowej-krok po kroku

Kategoria: Bezpieczeństwo, 19 sierpień 2011, 08:37, ilość odsłon: 2738

Nie można wyobrazić sobie w obecnych czasach pracy przy komputerze bez Internetu. Mamy do wyboru internet kablowy, bądź internet bezprzewodowy.

Druga spośród tych opcja jest szczególnie popularna, jeśli w domu mamy kilka komputerów. W jaki sposób można zamówić bezprzewodowy Internet? Wymagane jest, abyśmy zakupili odpowiedni sprzęt, czyli router, który będzie wysyłał sygnał radiowy do wszystkich maszyn, które są w stanie ów sygnał wyłapać.

Następnie przystępujemy do konfigurowania sieci WLAN. Urządzenie takie posiada adres przypominający IP. Następnym krokiem jest konfiguracja karty sieciowej – to bardzo istotny krok przy konfiguracji sieci bezprzewodowej. W Windows XP uruchomiamy Panel sterowania i otwieramy Połączenia sieciowe. Klikamy na "Połączenie lokalne" i przechodzimy do "Właściwości". Tutaj, zaznaczamy wpis "Protokół internetowy (TCP/IP)" w oknie dialogowym, a następnie przyciskamy Właściwości. Kolejnym krokiem jest odnalezienie na karcie "Ogólne" opcji "Uzyskaj adres IP automatycznie" zmiana na "Użyj następującego adresu IP". W polu wpisujemy znany nam adres IP urządzenia WLAN. Musimy także zwrócić uwagę, czy w polu „Maska podsieci” pojawiły się automatycznie cyfry 255.255.255.0. Jeżeli tak się nie stało – musimy wprowadzić je własnoręcznie. Zatwierdź całość, klikając "OK". Kliknięciem przycisku "Zamknij" zakończ edycję właściwości połączenia lokalnego.

Kolejnym krokiem, który ma sprawić, aby nasza konfiguracja sieci bezprzewodowej zadziałała, jest wpisanie w pasku adresu naszego IP punktu dostępowego. Oczywiście ważne jest także ważna jest konfiguracja sieci WLAN i sprawdzenie jej kompatybilności z resztą sprzętu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Dobra ochrona antywirusowa dla naszego komputera

    Trudno sobie wyobrazić, żeby nasz komputer nie był wyposażony w żaden skuteczny mechanizm obrony przed nieustannymi atakami z sieci. Do tego celu można wykorzystać firewall, który należałoby podeprzeć jakimś dobrym i sprawdzonym programem an

  • Programy antywirusowe – który wybrać?

    Bezpieczeństwo komputera w sieci to dość istotna sprawa. Co prawda Windows ma swoje zapory i osłony, jednak coraz to nowsze zagrożenia wymagają coraz lepszych zabezpieczeń, których produkt Microsoftu nie daje. Na szczęście istnieją programy ant

  • Jak uniemożliwić uruchomianie określonych programów w Windows XP?

    Modyfikacja rejestru, która zabrania użytkownikowi korzystania z określonych programów. Jeżeli chcemy uniemożliwić uruchamianie określonych programów na naszym komputerze możemy posłużyć się Edytorem rejestru...


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Konfiguracja sieci bezprzewodowej-krok po kroku