Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Konfiguracja programu utorrent – krok po kroku

Kategoria: Internet, 19 sierpień 2011, 08:36, ilość odsłon: 2506

Torrenty są jednym z najpopularniejszych (i jednocześnie jednym z najbardziej kontrowersyjnych) sposobów na pobieranie z sieci plików filmowych bądź pełnych dyskografii.

Instalacja programu jest banalnie prosta.
Przede wszystkim musimy ściągnąć z sieci program do pobierania torrentów, w tym artykule przypadku zajmiemy się programem utorrent. Program jest lekki, nie obciąża dysku, nie wymaga instalatora. Interfejs jest przejrzysty i prosty. Po pobraniu aplikacji następuje czas na jej konfigurację. Otwieramy okno z menu – Options->Preferences. Opcje menu są następujące: General, Downloads, Connection, BitTorrent, Queuing, Scheduler, Other oraz Advanced. Opcje general dotyczą następujących dziedzin: języka, aktualizacji automatycznych, usuwania plików torrent po skończonym pobieraniu, widoczności całego interfejsu podczas pobierania, opcji graficznego wyświetlania w trakcie ściągania. Następna zakładka umożliwia konfigurację ściągania. W tym oknie możemy skonfigurować takie funkcje jak: w jakim folderze mają być umieszczane pobierane pliki, do jakiego folderu mają być przenoszone kompletne pliki po zakończonym pobieraniu, czy ściąganie ma się rozpoczynać samoistnie kiedy pobieramy plik torrenta.

Konfiguracja utorrent umożliwia także wybór, jak ma wyglądać nasze połączenie i z ilu źródeł naraz możemy pobierać nasze pliki. Zakładka Bit Torrent umożliwia ustawienia związane z kolejkowaniem torrentów. W tym oknie ustawiamy maksymalną liczbę połączeń oraz maksymalną liczbę połączonych peerów na jeden torrent. Kolejna zakładka, Queueing umożliwia ustawienie opcji związanych z kolejkowaniem torrentów. Konfiguracja programu utorrent nie jest niczym skomplikowanym.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Konfiguracja programu utorrent – krok po kroku