Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Komputer nie wykrywa drukarki – co zrobić

Kategoria: Sprzęt, 13 wrzesień 2011, 12:49, ilość odsłon: 2967

Nasz komputer nie wykrywa drukarki – co mamy zrobić? Przede wszystkim, sprawdźmy, czy drukarka jest podpięta kablem do komputera oraz czy jest podłączona do zasilania.

Warto sprawdzić, czy obydwa kable są drożne, bo być może któryś z nich jest przerwany w środku i stąd wynika nasz problem. Może nie wydaje się to istotnym problemem, ale występuje on o wiele częściej, niż się może wydawać. Często różne urządzenia peryferyjne nie działają jak należy, bądź nie być wykrywane tylko z powodu przewodu. Następnie, jeśli wykluczymy ww. możliwości, zobaczmy, czy będzie działała na innym porcie USB (jeżeli jest to drukarka podpinana pod port), bądź też, czy nasze urządzenie jest przypięte we właściwy sposób do gniazdka na obudowie komputera.

Gdy te zabiegi poskutkują, sprawdźmy, co może być kolejną przyczyną tego, że nasz komputer nie wykrywa drukarki. Warto także wejść w zakładkę managera sprzętu, w której znajdziemy wszystkie urządzenia, karty sieciowe i sterowniki. W tym miejscu możemy sprawdzić, czy na pewno posiadamy aktualny sterownik do naszej drukarki. Jeśli tak nie jest, spróbujmy go zaktualizować, albo próbując odnaleźć go za pośrednictwem Internetu, albo na płycie, którą nabyliśmy wraz ze naszym sprzętem przy jego kupnie.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest skaner?

    Skaner to urządzenie, które jest jednym niezbędnych przedmiotów do pracy w biurze, domu czy też firmie. Słowo to najczęściej kojarzy nam się z przenoszeniem do wersji cyfrowej dokumentów czy też grafik, jednak skanery mają także inne zastoso

  • Co to jest komputer Mac?

    Komputer Mac to rodzina komputerów zupełnie innych niż PC. W niniejszym artykule postaramy się bliżej wyjaśnić, co to jest komputer Mac.

  • Jaką mam kartę graficzną?

    Każdy użytkownik komputera czy też laptopa posiada kartę graficzną. Nie każdy jednak pamięta, jaki model, a od czasu do czasu zachodzi konieczność przypomnienia sobie tego – jak choćby podczas pobierania nowych sterowników.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Komputer nie wykrywa drukarki – co zrobić