Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Komórka w samolocie?

Kategoria: Mobile, 29 lipiec 2008, 13:45, ilość odsłon: 1522

Czy wolno używać telefonu komórkowego w samolocie? Całkiem niedawno Komisja Europejska uchwaliła przepisy, które pozwolą na odbieranie i wykonywanie połączeń komórkowych w czasie lotu samolotem.

Całkiem niedawno Komisja Europejska uchwaliła przepisy, które pozwolą na odbieranie i wykonywanie połączeń komórkowych w czasie lotu samolotem. Do tej pory było to niemożliwe, a nawet karalne.

Nie oznacza to jednak, że już teraz można swobodnie korzystać z naszych urządzeń przenośnych. Operatorzy mają dopiero przedstawić specjalne oferty, które będą obejmowały takie rozmowy. Należy więc się spodziewać, że tego typu usługi będą kosztować więcej niż zwykła rozmowa. Proces wdrażania tej możliwości może być długi i zależy również od przewoźnika. W dalszym ciągu nie będzie można używać telefonów przy starcie i lądowaniu żeby nie zakłócać pracy urządzeń nawigacyjnych.

Wielu operatorów i przewoźników zapowiedziało wdrożenie tego rozwiązania jeszcze w tym roku.

Inne porady z tej kategorii:

  • Ile kosztuje zdjęcie simlocka?

    Simlock to zakładane na oprogramowanie telefonu komórkowego zabezpieczenie, przez które można używać wyłącznie kart SIM jednego tylko operatora. Nie da się więc używać kart innych operatorów, a także numerów innych sieci.

  • Flash dla Windows Mobile

    Na telefonach z Windows Mobile możemy bez problemu używać technologii flash – pod warunkiem, że zainstalujemy odpowiednią ku temu aplikację. Taką właśnie jest Adobe Flash Lite 3.1, który to jest niewielką, mającym zaledwie 927 kb narzędziem

  • Jak doładować konto w Erze?

    Sieć komórkowa Era – obecnie przemianowana na T-Mobile – oferuje swoich klientom możliwość doładowania konta dla osób posiadających T-Mobile TakTak, Mix oraz Internet na kartę blueconnect.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Komórka w samolocie?