Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Kodeki do odtwarzania rmvb

Kategoria: Multimedia, 16 czerwiec 2011, 09:47, ilość odsłon: 9299

Zdarza się od czasu do czasu napotkać pliki w formacie .rmvb. Nie są one jakoś bardzo popularne, ale używa ich na przykład wiele stron z materiałami wideo i nie da się bez nich prawidłowo wyświetlić zawartości strony.

RMVB to skrót od RealMedia Variable Bit Rate. Są to pliki wideo zakodowane przy pomocy algorytmu takiego samego, jak pliki RM (RealMedia) lecz mające możliwość przechowywania strumieni danych o zmiennej przepływności (VBR). Pliki z rozszerzeniem *.rmvb można otworzyć za pomocą programu Real Alternative lub Real Media Player. Jakie są nam potrzebne kodeki, aby wyświetlane były prawidłowo?

Najlepsze kodeki do odtwarzania rmvb

Interesujący zestaw to kodeki Real Alternative 1.90. Odtwarzają one następujące formaty: RealAudio (.ra .rpm), RealMedia (.rm .ram .rmvb .rpx .smi .smil), RealText (.rt), ReadPix (.rp), RealMedia umieszczone na stronach www, pliki .smi i .smil. Także w zestawie K-Lite Mega Codec Pack zaktualizowane wydanie tych kodeków oraz inne, służące od odtwarzania różnych formatów, możemy więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Posiadaczom Windows 7 można polecić Win7codecs 2. Jest to pakiet kodeków i filtrów, zawierający w sobie również RealAudio/RealVideo Decoder oraz RealMedia. Jeśli natomiast używamy systemu operacyjnego Windows Vista, przyda nam się Windows Vista Codec Package.

Choć na naszym rynku formaty .rm oraz .rmvb są dość egzotyczne, to jednak nigdy nie można przewidzieć, czy gdy znajdziemy poszukiwany filmik, nie będzie on w takim właśnie formacie. Dlatego też dobrze zaopatrzyć się w kodeki do odtwarzania .rmvb, co nie kosztuje ani grosza, a może przynieść wymierne korzyści.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak skonwertować pliki z avi na 3gp

    Konwersja z avi na 3gp nie jest prosta, gdyż ciężko znaleźć program który za free poradzi sobie z przerobieniem filmiku z avi na 3gp.

  • Easter egg w Winampie

    Ciekawostka dla wszystkich użytkowników Winampa. Autorzy Winampa wykazali się sporym poczuciem humoru umieszczając w swoim programie niespodziankę dla wszystkich fanów lam, które są symbolem tej aplikacji.

  • Animacja Flash: "obraz przechodzący w obraz"

    Animacja Flash to technologia umożliwiająca tworzenie ruchomych obrazów i krótkich animacji w grafice wektorowej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Kodeki do odtwarzania rmvb