Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Kodeki do odtwarzania filmów

Kategoria: Multimedia, 16 czerwiec 2011, 09:46, ilość odsłon: 15260

Pliki wideo, a także filmy na nośnikach jak CD, DVD czy też Blu-ray, mają różne formaty - .avi, .mpeg, .wmv, .rm, .qt i inne.

Aby poprawnie je odtwarzać, potrzebne nam kodeki. Najlepiej nie bawić się w ręczne ściąganie pojedynczych kodeków i filtrów, a od razu pobrać cała ich paczkę. W której możemy znaleźć najwięcej tego typu komponentów?

Najlepsze zestawy kodeków

Jedne z najlepszych zestawów sygnowane są nazwą K-Lite Codec Pack. Po niej następuje cyfra – im wyższa, tym lepiej, np. K-Lite Codec Pack 7.1 jest mniej zaawansowane niż K-Lite Codec Pack 7.2. CO znajdziemy w zestawie? Pełne lista to kilkadziesiąt pozycji, wymienimy więc tylko najważniejsze: XviD, DivX, CoreAVC, x264, MP3 (Fraunhofer), MP3 (LAME), AC3Filter.ACM, Vorbis, AVI splitter (Gabest i Haali Media Splitter),  MP4 splitter (Haali Media Splitter i Gabest), Matroska i wiele, wiele innych.

Całkiem niezły jest także MPCStar 5.2. Tu znajdziemy kodeki do obsługi wszelkich popularnych formató, jak AVI, MPG, MPEG,, MKV, WMV, ASF, RM , OGM, MPV, TS,  MOV, QT, MP4, M4V, 3GP, 3GPP, 3G2, 3GP2, PMP, FLV, F4V, SWF, VOB, IFO, AVCHD - M2TS, MTS, M2T. W zależności od systemu operacyjnego możemy zdecydować się na pobranie dedykowanych mu zestawów. Doskonałym przykładem jest Win7codecs 2.8.9. Jak sama nazwa wskazuje, mamy tu kodeki i filtry pod Windows 7. Dobry i uniwersalny zestaw komponentów to także DivX Plus 8. Przyda się on zwłaszcza osobom, oglądającym w HD. Posiada również kodeki obsługujące MPEG-4, H.264.

Wszystkie te zestawy są bezpłatne i wszystkie znajdują się na stronach naszego wortalu, skąd można je w każdej chwili pobierać. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Darmowy program do odtwarzania muzyki?

    Wszyscy lubimy słuchać swoich ulubionych piosenek, a dzięki możliwości pobierania z sieci plików mp3 za darmo (piszemy o tym w innej poradzie), każdy użytkownik może zgromadzić sobie sporą kolekcję nagrań. Jakim programem je odtwarzać i nie

  • Video ts odtwarzanie

    Foldery VIDEO_TS możemy spotkać na płytach VCD, DVD, a także po przerzuceniu nagranego filmiku z aparatu cyfrowego lub też kamery wideo.

  • Najlepszy program do odtwarzania filmów

    Każdy użytkownik posiada filmy i filmiki na swoim twardym dysku, więc odtwarzacza plików wideo jest mu niezbędny.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Kodeki do odtwarzania filmów