Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Kodeki do allplayera

Kategoria: Multimedia, 16 czerwiec 2011, 09:45, ilość odsłon: 27122

AllPlayer to popularny odtwarzacz plików multimedialnych. Jest on całkowicie darmowy i można go pobrać ze stron naszego wortalu.

Jednak jak i w przypadku każdego innego odtwarzacza, aby prawidłowo funkcjonował, potrzebne są kodeki.jakie najlepiej zainstalować w systemie?

Skąd wziąć kodeki do AllPlayera?

 Kodeki można znaleźć na naszych stronach dziale Multimedia - Biblioteki multimedialne i kodeki. Jeden z takich zestawów to Combined Community Codec Pack (CCCP). Mamy tu starannie wyselekcjonowany zestaw kodeków i filtrów, dzięki czemu możemy odtwarzać pliki wideo w najwyższej jakości. Mamy tu wszystkie niezbędne na każdym komputerze kodeki, obsługujące formaty jak AVI, OMG, TS , MP4, MPEG1, MPEG2, MPEG3, MPEG4-ASP (XviD, DivX, 3ivx, lavc, MPEG4-AVC/H.264, Theora, WMV9 oraz audio w tym MP3, AC3, DTS, AAC, Vorbis, FLAC, WavPack, TTA, LPCM, IMA ADPCM. Inna ciekawa propozycja to równie popularny zestaw kodeków K-Lite Codec Pack 7.1 Full, mogący pochwalić się również spora ilością komponentów. Znajdziemy tu między innymi fdshow, ffdshow VFW interface, XviD, DivX, CoreAVC, On2 VP6 i VP7,  MPEG-1 / MPEG-2, DivX Pro, x264, Intel Indeo, Intel I.263, huffyuv, I420 (Helix), YV12 (Helix).

Można także pobrać zestawy dedykowane pod konkretne systemy operacyjne. Na naszych stronach znajdują się także Vista Codec Package 5.8 , Win7codecs 2.7  czy też XP Codec Pack 2.4.3. Nie zawiodą one posiadaczy tytułowych systemów operacyjnych. Natomiast dwa wymienione wcześniej zestawy – czyli K-Lite i CCCP  są uniwersalne, można je stosować na wszystkich platformach. Przypominamy na koniec, że przed instalację nowych kodeków należy wcześniej usunąć starsze, które znajdują się w systemie. Inaczej mogą występować konflikty i problemy z obrazem.

Inne porady z tej kategorii:

  • Najlepszy program do odtwarzania filmów

    Każdy użytkownik posiada filmy i filmiki na swoim twardym dysku, więc odtwarzacza plików wideo jest mu niezbędny.

  • Jak słuchać radia przez Winampa?

    Popularny odtwarzacz plików multimedialnych może nam posłużyć do słuchania internetowego radia. Jeżeli chcemy posłuchać jakiegoś internetowego radia za pomocą Winampa to możemy to zrobić w bardzo prosty sposób.

  • Co to jest iso?

    Format .iso jest to bardzo popularny, najczęściej spotykany format zapisu obrazów płyt. W zależności od ilości danych, jakie znajdowały się na oryginalnej płycie, może meić od kilku megabajtów do nawet kilku gigabajtów wielkości.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Kodeki do allplayera