Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Klawiatura zamiast myszy? (Vista, XP)

Kategoria: Pozostałe, 27 styczeń 2009, 01:06, ilość odsłon: 10015

Windows umożliwia obsługę myszy za pomocą klawiatury. Jak z tego skorzystać? Nie ulega wątpliwości, że mysz jest najwygodniejszym narzędziem do poruszania się w systemie Windows. Może jednak zajść potrzeba obsługiwania jej z poziomu klawiatu

Nie ulega wątpliwości, że mysz jest najwygodniejszym narzędziem do poruszania się w systemie Windows. Może jednak zajść potrzeba obsługiwania jej z poziomu klawiatury.


Żeby włączyć możliwość obsługi myszy za pomocą klawiatury numerycznej nalezy wejść do Panelu sterowania i wybrać opcję Centrum ułatwień dostępu (Vista) lub Opcje ułatwień dostępu (XP). Następnie klikamy Ułatw korzystanie z klawiatury (Vista) lub przechodzimy do zakładki Mysz (XP). Następnie odhaczamy opcję Włącz funkcję Klawisze myszy.


Po wciśnięciu kombinacji klawiszy Alt + lewy Shift + Num Lock będziemy mogli porusząc myszą za pomocą klawiatury numerycznej. Nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie, ale sprawdza się w nagłych wypadkach, na przykład wtedy gdy nasza myszka odmówiła posłuszeństwa.


­

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest bajt?

    Co to jest bajt? Nazwa wywodzi się z angielskiego wyrazu „ugryźć”. To najmniejsza oznaczona jednostka informacji pamięci komputerowej, która składa się z ośmiu bitów.

  • Jak zostać grafikiem komputerowym?

    Grafika komputerowa to obecnie bardzo poszukiwany i chętnie podejmowany przez młodych ludzi zawód, gdyż będąc dobrym grafikiem można uzyskać zlecenia na spore sumy. Zatem, jak zostać grafikiem komputerowym

  • Jak zaktualizować sterowniki

    Każdy właściciel sprzętu komputerowego posiada na nim zainstalowane sterowniki. Ale co jeśli sterowniki, które mamy już nam nie wystarczają?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Klawiatura zamiast myszy? (Vista, XP)