Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Klawiatura ekranowa

Kategoria: Systemy Operacyjne, 14 lipiec 2008, 22:08, ilość odsłon: 51893

Przydatne narzędzie w Windows XP. Jeżeli z jakiś przyczyn nie chcemy posługiwać się standardową klawiaturą możemy uruchomić jej wersję ekranową. W tym celu wybieramy Start > Akcesoria > Ułatwienia dostępu lub klikamy Start > Uruchom...

Jeżeli z jakiś przyczyn nie chcemy posługiwać się standardową klawiaturą możemy uruchomić jej wersję ekranową. W tym celu  wybieramy Start > Akcesoria > Ułatwienia dostępu lub klikamy Start > Uruchom, a w polu "Otwórz :" wpisujemy :

osk

Możemy też posłużyć się skrótem klawiszowym klawisz windows (ten z logiem windowsa) + u, który spowoduje uruchomienie się menadżera narzędzi. Powinien on być również dostępny z piomu Start > Akcesoria > Ułatwienia dostępu. Dzięki niemu będziemy mogli korzystać z klawiatury ekranowej nawet w momencie logowania co z pewności ułatwi pracę osobom, które tego potrzebują.

klawekranowaInne porady z tej kategorii:

  • Jak wyłączyć zapisywanie ustawień pulpitu? (Win XP)

    System Windows zapamiętuje ostatni układ pulpitu przed wyłączeniem komputera. Jak to wyłączyć? System Windows zapamiętuje ostatnie rozmieszczenie ikon i otwarte foldery po ponownym włączeniu komputera.

  • Jak przyśpieszyć wyszukiwanie plików?

    Szybsze wyszukiwanie dzięki indeksowaniu. Jeżeli często przeszukujesz swoje dyski i masz na nich wiele plików warto przyśpieszyć ten proces dzięki stworzeniu indeksu plików i folderów na swoim komputerze.

  • Co to jest Windows?

    Jeśli mowa o systemach operacyjnych, które instaluje się na przykład w komputerach domowego użytku, to bez dwóch zdań najpopularniejszym systemem tego typu jest Windows.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Klawiatura ekranowa

dodał: ~matix302000 , 14.10.2011

ja nie mam tej klawiatury*została usunięta* a bardzo by mi się przydała .Szukałem inie znalazłem. \n\nRaczej tu nie znajdę.

dodał: ~help , 13.07.2010

ja nie mam tej klawiatury*zostala usunieta* a bardzo by mi sie przydala poniewaz niektore klawisze zostaly potraktowane sokiem i nie dzialaja jak mozecie to pomozcie i wyslijcie link do sciagniecia ponownie

dodał: ~JaStiNa , 07.06.2010

Dla wind xp :\nStart -> wszystkie programy -> Akcesoria -> Ustawienia dostepu -> klawiat. ekranowa :)))

dodał: ~Schizol232 , 25.02.2010

Przydatne, jak ktos aktywnie spędza czas w internecie, a ma jakieś bardzo cenne kąta np w banku. Może być pewien, że jak ma np keyloggera, to może spokojnie wpisywać hasło;))

dodał: ~Kessa , 21.02.2010

tylko jak to sciagnac

dodał: ~Luki1411 , 06.02.2010

Tego się nie ściąga Oo\n\nStart -> uruchom -> wpisujesz : osk

dodał: ~Mlenaa. , 06.02.2010

no ciekawe jak ją ściągnąc. ;o xdd

dodał: ~roxy , 21.01.2010

bardzo przydatna, jeśli coś jest nie tak z normalną.

dodał: ~Klaudia , 07.11.2009

Klaudia Basara

dodał: ~Damian 3423 , 29.11.2008

Ale bajerancka klawiaturka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!