Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Keylogger – jak duże zagrożenie przynosi?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 10 maj 2011, 14:07, ilość odsłon: 1396

W Internecie kryje się wiele zagrożeń, zarówno dla systemu operacyjnego, jak też i dla użytkowników oraz ich kont. Jednym z doskonałych przykładów takiego nieprzyjemnego szpiega jest keylogger. To aplikacja szpiegująca, która służy do wykrad

Dane te zgromadzane są w specjalnym pliku, który ukryty jest w folderach, do jakich rzadko zaglądamy (np. folderach systemowych Windows). Jako że działania keyloggera nie widać, ciężko jest stwierdzić, że ktoś szpieguje. A co z gromadzonymi danymi? Większość keyloggerów ma specjalnie stworzoną funkcję, która pozwala im na wysłanie pliku z hasłami na wyznaczony adres pocztowy. Jest to adres hakera, który dzięki temu pozna hasła do kont na portalach społecznościowych, stronach internetowych, a co najgorsze – kont bankowych.

 

Keylogger


Aplikacje typu keylogger zbudowane są tak, ze wykrywają one nie tylko wpisywane litery, ale nawet zbierają informacje o aktywnym oknie podczas wpisywania. Dzięki temu hakerowi łatwo skojarzyć, do jakiej strony jest jakie hasło.

Jak widać zagrożenie jest olbrzymie – otrzymawszy hasło np. do strony internetowej haker może wejść na nią i zmienić je na inne, tym samym blokując dostęp do niej prawowitemu użytkownikowi. Jeśli ma natomiast hasło do konta bankowości elektronicznej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać przelew zgromadzonych środków na inne konto. Jeżeli mamy opcję potwierdzania każdego przelewu przez wpisywanie hasła sms, to pół biedy, jeśli jednak w opcjach konta możemy podawać numer telefonu komórkowego, na który kod ma być przesłany, haker może go również zmienić i potwierdzić każdą transakcję, jaką wykona. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Button html - wszystko o znaczniku składni HTML <button>

    Język HTML umożliwia nam stworzenie całej strony www od podstaw ręcznie. Jest on prosty, wymaga zaznajomienia się ze specjalnymi znacznikami oraz ich atrybutami.

  • Avast czy AVG

    Avast i AVG już od lat są jednymi z najpopularniejszych darmowych programów antywirusowych. Prezentujemy porównanie obydwu aplikacji, wskazujemy różnice, a także podobieństwa między nimi.

  • Co to jest modem?

    Modem, czyli z języka angielskiego Modulator – Demodulator, jest urządzeniem elektronicznym służącym do przekształcania sygnałów cyfrowych na analogowe oraz analogowych na cyfrowe.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Keylogger – jak duże zagrożenie przynosi?