Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Katalogi SEO- jak skutecznie katalogować?

Kategoria: Internet, 18 sierpień 2011, 10:39, ilość odsłon: 4222

Katalogi SEO to tak naprawdę zwykłe internetowe katalogi tematyczne, a sama nazwa powstała jako określenie jednej z bardziej popularnych metod pozycjonowania.

Zgłaszanie stron do katalogów internetowych, tzw. katalogowanie to najtańszy i najprostszy sposób na pozyskanie linków, a ilość linków prowadzących do strony wpływa w znaczący sposób na jej pozycję w wynikach wyszukiwarek. Ponieważ SEO to najprościej mówiąc optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki, stąd nazwa katalogi SEO.
Wskazane jest katalogowanie ręczne, odwiedzenie (najlepiej powiązanych tematycznie) katalogów internetowych, do których strona ma być dodana. Jednak ze względu na ich ilość (istnieje kilka tysięcy polskojęzycznych katalogów), taki sposób dodawania strony jest bardzo czasochłonny. Dlatego najczęściej wykorzystuje się dodawarki automatyczne, które najczęściej mają postać skryptu uruchamianego na serwerze. Jednak takie dodawanie niesie za sobą pewne ryzyko:
- dodanie strony do niewłaściwej kategorii, a w konsekwencji usunięciem wpisu przez moderatora i nałożeniem zakazu dostępu na katalogowaną stronę.
- dodanie strony do katalogów opartych na konkretnych skryptach i najczęściej nie rozpoznają poprawnie wszystkich kodów lub innych zabezpieczeń przed automatycznym katalogowaniem.

Jeżeli chcemy uzyskać dobry efekt katalogowania, być może powinniśmy zrezygnować z automatycznego mechanizmu, ograniczając ilość na rzecz tzw. dobrych katalogów SEO i do nich się ograniczyć, a jeżeli już zdecydujemy się na automaty, to należy wybrać takie, które pozwolą wybrać interesujące dla strony katalogi i podpowiedzą, które to są. Są też na rynku dostępne programy oferujące katalogowanie półautomatyczne, tzn. takie w których wypełniamy formularz, który następnie zostaje wysłany w interesujące nas miejsce.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak założyć konto e-mail?

    We współczesnych czasach poczta elektroniczna jest powszechna i akceptowana w społeczeństwie.

  • Menu w html – jak zrobić

    Język html jest podstawowym językiem pisania stron www. Jeśli chcemy napisać prostą stronę HTML, bardzo ważne jest abyśmy umieścili w niej menu.

  • Lista otwartych portów

    Jak dowiedzieć się, które porty w naszym komputerze są otwarte? Jeżeli chcemy dowiedzieć się, które porty w naszym komputerze są otwarte i jakie programy z nich korzystają należy w wierszu poleceń wpisać komendę: netstat -ano/


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Katalogi SEO- jak skutecznie katalogować?