Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Kalendarz Windows 7 – w jaki sposób z niego korzystać?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 09 czerwiec 2011, 09:10, ilość odsłon: 4690

Kalendarz w systemach Windows 7 to dość pożyteczna aplikacja, która podaje nam aktualny czas i datę. Niestety, nie ma tu żadnych opcji organizera, a więc nie możemy przypisać jakiegoś terminu do konkretnego wydarzenia.

Są jednak aplikacje, pozwalające rozszerzyć funkcjonalność systemu lub też w ogóle zmienić kalendarz Microsoftu na bardziej zaawansowany gadżet

Zmiana kalendarza Windows 7 

Jedną z ciekawszych aplikacji jest Windows Calendar. Plik waży tylko 0,5 MB, więc pobranie go zajmie krótką chwilę. Rozpakowujemy plik (jeśli mamy archiwum), a następnie za pomocą Notatnika edytujemy plik Reminders.xml. Znajdujemy linię, gdzie znajduje się UserId, gdzie wpisujemy swoje dane – imię, nazwisko czy też nick. 

kalendarz windows 7

Przenosimy folder z naszym kalendarzem do X:\Program Files i gotowe – można już korzystać z kalendarza. Możemy w nim umieszczać zadania oraz przypomnienia i komentarze do każdego dnia.

kalendarz windows

Inną ciekawą propozycją jest zCalendar. Godny uwagi jest także Rainlendar. Obie te aplikacje pełnią funkcje organizerów – możemy przypisać zadania do danego dnia, a w przypadku tego drugiego programu istnieje możliwość obsługi skórek, co pozwala spersonalizować kalendarzyk. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na nabycie wersji płatnej, mamy możliwość opcję zarządzania i publikowania swojego kalendarza online oraz jego integrację z klientem poczty Microsoft Outlook i usługą Google Calendar.

kalendarz windows

Mamy także dość funkcjonalny WITaj! 2000. Jest to polska aplikacja, wzorowana na kalendarzach ściennych, która nie tylko pozwala na wprowadzania swoich danych, ale sama podaje takie informacje jak dane astronomiczne, biorytm, a nawet poradę na dany dzień. Wystarczy ją tylko zainstalować i jego ikonkę przekopiować do folderu Autostart w Menu Start. Polecamy – przyda się to każdemu!

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zinstalować nowe czcionki w systemie Windows?

    Porada dla początkujących - instalacja nowych czcionek. W Internecie znajdziemy wiele stron, które oferują darmowe zestawy czcionek, które potem możemy potem wykorzystać w Wordzie, czy innych tego typu programach.

  • Brak konta administratora w oknie logowania? (XP)

    Co zrobić gdy w oknie logowania nie ma wyszczególnionego konta administratora? Jeżeli nasz Windows XP nie wyświetla konta administratora w oknie logowania możemy temu w prosty sposób zaradzić.

  • Mało miejsca na dysku? (Vista)

    "Miejscożerny" System Volume Information. Jeżeli Vista pożera ogromne ilości miejsca na dysku można zastosować zmianę ilości miejsca, które ma być przeznaczone dla folderu przywracania systemu (System Volume Information).


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Kalendarz Windows 7 – w jaki sposób z niego korzystać?