Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

JPG na PDF - jak zrobić konwersję

Kategoria: Narzędzia, 27 czerwiec 2011, 09:36, ilość odsłon: 1548

Czasami zdarza się sytuacja, że mamy jakiś ważny dokument czy obrazek w pliku JPG i chcemy mieć pewność, że po wysłaniu nikt nie będzie w stanie go zmodyfikować. Jak tego dokonać?

Dobrym sposobem jest zmiana go na zabezpieczony hasłem dokument PDF. Aby tego dokonać, wystarczy tylko posłużyć się odpowiednim programem i kłopot z głowy. Jakie aplikacje można polecić do wykonania tej czynności? Oto kilka propozycji.

Konwersja JPG na PDF

Pierwszym rozwiązaniem jest Universal Document Converter.
Universal Document Converter to aplikacja służąca do konwertowania dokumentów na format *.pdf lub do plików graficznych. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala on na konwertowanie różnego rodzaju dokumentów do formatów jak PDF właśnie. Jest on wydany w wersji shareware, co oznacza, że za pełną musimy zapłacić. Podobnie, w wersji trial, opublikowano VeryPDF PDF Editor 2. Mamy tą aplikację w wersji testowej. Służy ona do edycji plików PFD, w tym zapisywaniu ich jako formaty graficzne BMP, WMF, JPEG, GIF, TIFF, PNG, TGA, PCX, TXT. Działa to również w druga stronę, czyli z tego typu formatów możemy wykonać plik PDF, o co właśnie nam chodzi. VeryPDF PDF Editor 2 można znaleźć na stronach naszego vortalu.

Jeśli chodzi o darmowe programy do tego typu konwersji, to polecić można PDF Creator. Aplikacja instaluje w systemie wirtualną drukarkę, do której przesyłany jest wybrany przez nas plik – może być to każdy dokument mający opcję drukowania. Przesyłamy do niej plik i dokument PDF gotowy. Jak widać obsługa jest dziecinnie prosta.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: JPG na PDF - jak zrobić konwersję