Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

JAKIE JEST MOJE IP?

Kategoria: Internet, 22 czerwiec 2011, 10:35, ilość odsłon: 1049

IP jest numerem identyfikującym komputer w sieci zarówno komputerowej jak i Internet.IP jest numerem identyfikującym komputer w sieci zarówno komputerowej jak i Internet. Rozróżnia się dwa typy adresów IP: prywatne i publiczne. Prywatne używane są głównie w sieciach domowych lub wewnętrznych sieciach firm. Adresy publiczne są używane jako identyfikatory internetowe. Podział taki został wprowadzony ze względu na wyczerpywanie się puli adresów IP. Wydzielenie adresów prywatnych spowodowało, że w sieciach wewnętrznych można używać tych samych adresacji, ponieważ te sieci nie komunikują się ze sobą bezpośrednio, co eliminuje konflikty. Dzięki routerom możliwe jest „ukrywanie” wielu adresów prywatnych pod jednym publicznym.

Wspomniane powyżej „ukrywanie” adresów może powodować różnice w różnych sposobach sprawdzania własnego adresu IP. Oznacza to, że sprawdzając adres, który jest ustawiony na komputerze użytkownik zwykle dostanie informację o adresie prywatnym przypisanym do komputera przez serwer DHCP lub administratora sieci prywatnej. W wypadku sprawdzania adresu IP przez serwis internetowy często może się okazać, że wynikowy adres IP jest inny – jest to adres publiczny bramy, do której jest podłączony komputer użytkownika.
Sposobem na sprawdzenie adresu IP, wykorzystując narzędzia systemowe Windows, jest skorzystanie z programu cmd.

W linii komend systemu Windows wystarczy wpisać polecenie ipconfig/all, aby wyświetlić ustawienia sieciowe, które są ustawione na komputerze. W zależności od tego, z jakiej formy podłączenia do sieci korzysta komputer należy popatrzyć na dane dotyczące karty sieciowej Ethernet lub karty sieciowej WiFi.
Inną możliwością jest skorzystanie z serwisów internetowych umożliwiających sprawdzenie adresu IP. Problemem może być fakt, że wynikiem będzie publiczny adres IP , znajdujący się najbliżej komputera użytkownika.
Przykładowe serwisy to:
ip.lanpolis.pl/

ripe.net/

Jak widać powyżej, w Internecie znajdują się różne narzędzia, dzięki którym można sprawdzić swoje IP. Pokazane na ilustracjach są jedynie przykładami.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak pingować?

    W niniejszym artykule podamy kilka wskazówek dotyczących tego, jak pingować.

  • Jak ustawić domyślną przeglądarkę?

    Domyślna przeglądarka to przeglądarka, która będzie uruchamiana zawsze, gdy używamy linków, odsyłaczy, itp.

  • Co to jest ping?

    Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że szybkość ich łącza i wyświetlania stron, filmów bądź gier zależy od szybkości pingu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: JAKIE JEST MOJE IP?