Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaki zasilacz do komputera?

Kategoria: Sprzęt, 10 maj 2011, 14:00, ilość odsłon: 3060

Dobry zasilacz do komputera jest rzeczą dość istotną. Jego awaria może spowodować także uszkodzenia innych podzespołów komputera, jak na przykład karty graficznej, pamięci RAM, czy nawet płyty głównej. Jak tego uniknąć? Najlepiej zainwesto

OCz StealthXStream 500W SLI

 

OCz_StealthXStream_500W_SLI


Ten zasilacz kosztuje miedzy 200 a 300 PLN. OCz StealthXStream 500W SLI jest solidnie skonstruowany, wydajny, utrzymuje stabilne napięcie, a do tego pracuje niezwykle cicho – maksymalna głośność to 27 dB. Ponadto posiada zabezpieczenia przeciwspięciowe, przeciwzwarciowe i przeciwprzeciążeniowe.  

Chieftec 550W (GPS-550AB-A)

 

Chieftec_550W__GPS_550AB_A_


Około 200 złotych kosztuje natomiast Chieftec 550W (GPS-550AB-A). Działa on nawet ciszej niż poprzednio opisany model – maksymalna głośność to 24 dB. Jest dość łatwy w montażu i nawet laik nie będzie miał problemów z jego montażem. Zasilacz tyen utrzymuje stabilne napięcie. Posiada zabezpieczenia termiczne oraz przepięciowe.

Corsair CMPSU-450VXEU 450W

 

Corsair_CMPSU_450VXEU_450W


Kolejny wart uwagi zasilacz to Corsair CMPSU-450VXEU 450W. Posiada aktywny układ PFC (wyspecjalizowane obwody elektroniczne, które dostosowują się do obciążenia i do warunków w sieci elektrycznej). Jest dość cichy nawet przy otwartej obudowie. Również stabilnie trzyma napięcie, a co do wydajności nie można mieć żadnych zastrzeżeń.

Corsair CMPSU-550VXEU 550W

 

Corsair_CMPSU_550VXEU_550W


Tu również mamy aktywne PFC. Cena tego zasilacza wynosi około0 300 złotych i polecamy go do silniejszych komputerów, które mają duże wymagania co do poboru mocy. Co ciekawe, nawet po wyłączeniu komputera wiatraczek chłodzi zasilacz jeszcze przez chwilę, co zwiększa jego żywotność.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak działa głośnik plazmowy?

    Coraz częściej możemy spotkać się z określeniem głośnik plazmowy. Czy to rzeczywiście tak niezwykła rzecz, bazująca na jakiejś niepojętej dla zwykłego człowieka technologii?

  • Jak przyspieszyć start systemu?

    Denerwuje Cię wolne uruchamianie komputera? Masz już dość czekania aż uruchomi się komputer? Chciałbyś aby włączanie komputera trwało znacznie mniej czasu? W tej krótkiej poradzie opiszemy sposób jak przyspieszyć start systemu.

  • Najlepszy netbook-jaki wybrać?

    Na pytanie: jakie jest najlepszy netbook na świecie?, trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Każdy użytkownik oczekuje od sprzętu czego innego – jeden chce, aby był dobry do programów biurowych, inny potrzebuje go do Internetu, jeszc


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaki zasilacz do komputera?