Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaki skaner wybrać?

Kategoria: Sprzęt, 10 maj 2011, 13:55, ilość odsłon: 2066

Większość użytkowników posiada w domu skaner, będący częścią urządzeń wielofunkcyjnych. Jeśli jednak mamy już drukarkę, ksero nam niepotrzebne, a chcemy mieć dobre urządzenie do skanowania, wówczas należy zastanowić się, jaki model na

Epson Perfection V330

 

Epson_Perfection_V330


Pierwszy to Epson Perfection V330. Nadaje się on idealnie do skanowania grafik, zdjęć, a także klisz oraz slajdów za pomocą wbudowanego modułu TPU. Ponieważ mamy tu dołączone oprogramowanie do łączenia skanów, możemy skanować rzeczy większe niż format A4. Mamy tu także przechwytywanie obrazów z klisz i slajdów z większą liczbą szczegółów dzięki matrycy CCD - jej rozdzielczość optyczna to 4800 dpi. Dodatkowo zawarto tu przywracanie kolorów, usuwanie kurzu, a także korygowanie podświetlenia. Możemy również skanować obiekty trójwymiarowe. Jego cena to ok. 400 pln.

Canon CS 5600F

 

Canon_CS_5600F


Druga propozycja to Canon CS 5600F. To skaner o rozdzielczości 4800 x 9600 dpi, który wykorzystuje zaawansowaną technologię CCD. Skanuje także filmy 35 mm oraz slajdy, a dla wygody użytkownika wyposażono go w uchwyt na nie. Do urządzenia dołączone są programy: ScanGear, MP Navigator EX, ArcSoft PhotoStudio, dzięi którym możemy obrabiać skanowane dokumenty. Cena tego skanera to ok. 500 pln.

Canon LiDE 700F

 

Canon_LiDE_700F


Ostatni proponowany model to również Canon, ale LiDE 700F. Mamy tu maksymalną rozdzielczość 4800 x 4800 dpi i - podobnie jak w poprzednim urządzeniu - przystawkę do skanowania filmów. Zwraca jednak uwagę pomysłowa, trzykierunkowa konstrukcja – dzięi czemu możemy skanować z różnych miejsc – oraz funkcje usuwania ze zdjęć zabrudzeń i zarysowań: FARE i QARE Level 3. Możemy również skanować bezpośrednio do PDF. I to wszystko za ok. 450 pln.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak połączyć dwa komputery?

    Połączenie dwóch komputerów to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli mamy duże ilości danych do przerzucenia lub też chcemy pograć z kimś w gry multiplayer. Aby tego dokonać, musimy mieć kabel cross-over.

  • Bezpieczne usuwanie pendrive'a

    Czy "Bezpieczne usuwanie sprzętu" jest niezbędne? Czy bezpiecznym jest usunięcie pendrive'a nie korzystając z "Bezpieczne usuwanie sprzętu"? W większości wypadków tak.

  • Jak wyłączyć touchpad w czasie pisania w Windows XP

    Porada dla osób, którym przeszkadzają przypadkowe przeniesienia kursora w czasie edycji dokumentu. Jeśli ktoś pracuje na laptopie z touchpadem to zna tę sytuację doskonale.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaki skaner wybrać?