Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaki router WIFI?

Kategoria: Internet, 25 lipiec 2011, 09:47, ilość odsłon: 1292

Router WiFi jest to urządzenie sieciowe, dzięki któremu możliwe jest w warunkach domowych podzielenie dostępu do Internetu pomiędzy wielu użytkowników

 - również z wykorzystaniem dostępu bezprzewodowego. W obecnych czasach coraz więcej osób posiada różnego rodzaju urządzenia mobilne, które potrzebują bezprzewodowego dostępu do Internetu. Często wynika to z braku portów Ethernet w takich urządzeniach (np. smartphony). Routery WiFi są obecnie produkowane przez wiele firm, właściwie można by zaryzykować stwierdzenie, że przez wszystkie, które produkują urządzenia sieciowe. Przykładami producentów routerów bezprzewodowych są: D-Link, Netgear, Tp-Link, Linksys i inni.
Spośród wymienionych najmniej zaufania budzi Tp-Link. Co prawda routery tej firmy są dość tanie, jednak opinie o nich są różne. Oczywiście, jeśli trafi się na dobre urządzenie, działa ono bez zarzutu. Zwykle mają one jedną antenę, czasem dwie.
Linksys jest to marka podległa poważanej firmie jaką jest Cisco. Routery te również posiadają jedną lub dwie anteny. Sprzęt ten uchodzi za dobry i stabilny. Urządzenie to jest zazwyczaj droższe od poprzednika, jednak można się tego spodziewać ze względu na markę jaka się pod nim kryje.
D-Link jest firmą, która produkuje dobry i stabilny sprzęt sieciowy do użytku domowego. W ofercie można znaleźć routery z jedną lub z dwiema antenami. Urządzenia tej firmy są zazwyczaj droższe niż te marki Tp-Link, jednak można im zaufać.
Netgear, również nietania opcja. Routery tej firmy potrafią przysporzyć problemów podczas konfiguracji, jednak po przebrnięciu tej katorgi można cieszyć się stabilnym sprzętem. Jak wszystkie wcześniejsze propozycje, firma oferuje routery z jedną oraz z dwiema antenami.
Po przeanalizowaniu wszystkich faktów warto zainwestować w odrobinę droższy sprzęt. D-Link i Linksys posiadają do tego również intuicyjny interfejs WWW.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak znaleźć kogoś przez IP?

    Jeżeli wydaje się nam, że znajdziemy w sieci kogoś z imienia i nazwiska po adresie IP, nie posiadając specjalistycznych narzędzi i dostępu do bazy danych klientów providera internetowego, jesteśmy w błędzie.

  • CO TO JEST DNS?

    DNS to często spotykany w Internecie skrót. Można się zastanawiać co on właściwie oznacza. Z języka angielskiego rozwinięcie tego skrótu to Domain Name System, czyli system nazw domenowych.

  • CO TO JEST DOMENA?

    Domena jest częścią nazwy, która jest wykorzystywana przez serwery DNS do rozpoznawania adresów słownych i wiązania ich z adresami IP.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaki router WIFI?