Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

JAKI ROUTER DO UPC?

Kategoria: Internet, 28 czerwiec 2011, 09:12, ilość odsłon: 2035

UPC jest operatorem, świadczącym usługi dostępu do Internetu poprzez sieć telewizji kablowej.

UPC jest operatorem, świadczącym usługi dostępu do Internetu poprzez sieć telewizji kablowej. Przez to do połączenia z Internetem potrzeba modemu, który przetworzy sygnał antenowy z kabla koncentrycznego na sygnał cyfrowy, przesyłany kablem ethernet oraz rozumiany przez komputery. W tym wypadku nie ma możliwości ominięcia tego modemu. Wybór routera jest jednak znacznie łatwiejszy i tańszy niż w przypadku technologii ADSL. Tutaj wystarczy zwykły router z wejściem ethernet.

Na rynku oczywiście do wyboru jest szereg producentów, dostarczających takie urządzenia. Są to między innymi: TP Link, D – link, Linksys, Netgear czy Pentagram. Wybór routera zależy wprost od potzreb użytkowników domowego Internetu. Tańszym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia, które posiada tylko interfejsy ethernet. Może się ono jednak stać uciążliwe, gdy domownicy zechcą podłączyć urządzenia mobilne, ponieważ ograniczeniem będzie kabel oraz fakt, że nie wszystkie urządzenia mobilne posiadają interfejs ehternet. Lepszym, ale droższym rozwiązaniem jest wybór urządzenia, posiadającego interfejs WiFi. Pozwala to na podłączenie większej liczby urządzeń (nie ma ograniczenia w liczbie interfejsów), jak również można podłączać urządzenia mobilne bez przeszkód. Oczywiście jeśli użytkownik posiada w domu stary komputer, który nie miał jeszcze na wyposażeniu kart bezprzewodowych a tylko taką z interfejsem ethernet – router bezprzewodowy ma również kilka interfejsów ethernet.

Wybór producenta jest rzeczą trudniejszą. Wyznacznikiem zapewne najważniejszym dla większości użytkowników będzie cena. Z wymienionych wcześniej producentów najtańszym jest TP Link, jednak może się okazać, że idąc do sklepu akurat będzie promocja i inny producent okaże się bardziej konkurencyjny cenowo. Jako urządzenia stabilne i powszechnie poważane należy wskazać te producentów Linksys oraz D – link. Najbardziej przyjazny interfejs konfiguracji posiadają routery D – link.

Podsumowując, warto kupić nieco droższe urządzenie, jednak szanowanej marki, z prostym interfejsem konfiguracji oraz stabilne. Takim właśnie jest router firmy D – link.

Inne porady z tej kategorii:

  • Znacznik acronym w HTML

    Znacznik acronym w HTML stosuje się do akronimów - wyrazów utworzonych z pierwszych liter lub sylab kilku wyrazów będących zazwyczaj jakąś nazwą, np.: "PZPN" (Polski Związek Piłki Nożnej) czy „www” (World Wide Web).

  • Co to jest email?

    W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez możliwości wysyłania wiadomości drogą interenetową.

  • Jak ustawić podpis w Outlooku?

    Microsoft Outlook jest to jeden z najbardziej popularnych programów pocztowych.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: JAKI ROUTER DO UPC?