Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

JAKI ROUTER DO NEOSTRADY?

Kategoria: Internet, 28 czerwiec 2011, 09:10, ilość odsłon: 1438

Neostrada jest to szerokopasmowy dostęp do Internetu oferowany przez Telekomunikację Polską S. A. Specyfiką tego rodzaju dostępu do Internetu jest połączenie przez sieć telefoniczną.

Neostrada jest to szerokopasmowy dostęp do Internetu oferowany przez Telekomunikację Polską S. A. Specyfiką tego rodzaju dostępu do Internetu jest połączenie przez sieć  telefoniczną. Taka technologia wymaga zastosowania modemu, który będzie „tłumaczył” ruch z sygnałów telefonicznych na komputerowe i odwrotnie. Sytuacja taka determinuje fakt, że korzystając z Neostrady nie można użyć zwykłego routera do połączenia. Zwykle router taki musi posiadać w sobie modem ADSL, ponieważ większość udostępnianych modemów zewnętrznych ma tylko wyjście usb.

Mimo tego, że router musi być specyficzny, na rynku jest dostępna całkiem szeroka oferta tego typu urządzeń. Pierwszym, które należało by wymienić jest LiveBox oferowany przez TP S.A., które daje go użytkownikom w dzierżawę na czas korzystania z usługi. Urządzenie to posiada dwa porty ethernet, z czego jeden może pełnić funkcję mostu (podczas świadczenia usługi telewizji poprzez IP) oraz interfejs WiFi. Taki zestaw interfejsów oraz fakt, że urządzenie to może obsługiwać ruch z wielu komputerów oraz tworzona jest prywatna sieć domowa determinuje to, że jest to rodzaj routera. Niestety ma on zazwyczaj bardzo mały zasięg co może skutecznie utrudniać korzystanie z usługi.

Poza rozwiązaniem dedykowanym przez Telekomunikację Polską, jakim jest LiveBox, na rynku można znaleźć również urządzenia innych producentów, radzące sobie z technologią ADSL. Producenci ci, to między innymi: TP Link, Linksys, D-link czy Netgear. Wśród nich ciężko wskazać faworyta, ponieważ wszystkie urządzenia cechują się dość niezawodną pracą. Jako wyznacznik można brać pod uwagę cenę. Najtańszym rozwiązaniem jest wybranie urządzenia firmy TP Link i można z całą śmiałością powiedzieć, że działa ono bardzo dobrze. Pozostałe firmy oferują równie dobre a może nawet lepsze urządzenia jednak za większą cenę. Dlatego też warto kupić modem – router ADSL firmy TP Link.

Inne porady z tej kategorii:

  • Czym są znaczniki HTML?

    Znaczniki HTML (ang. HyperText Markup Language , tłum. hipertekstowy język znaczników), służą jak sama nazwa wskazuje do oznaczania sposobu wyświetlania stron internetowych.

  • Jaki edytor PHP wybrać?

    Na rynku jest wiele edytorów PHP dostępnych bezpłatnie i odpłatnie.

  • Jak podłączyć router?

    Router jest to urządzenie sieciowe, dzięki któremu w warunkach domowych można podzielić łącze internetowe pomiędzy kilka komputerów.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: JAKI ROUTER DO NEOSTRADY?