Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaki procesor wybrać?

Kategoria: Internet, 23 sierpień 2011, 14:06, ilość odsłon: 843

Procesor jest sercem każdego komputera, dlatego należy zastanowić się jaki procesor wybrać zanim zaczniemy kompletować pozostałe podzespoły naszego komputera.

Na rynku wciąż trwa wojna między producentami procesorów. Gigantami w tym pojedynków od zawsze byli Intel i AMD. Raz jeden, raz drugi zdobywają niewielkie prowadzenie, jako pierwsi wprowadzają innowacje i przez chwile dzierżą palmę pierwszeństwa. Nie dajmy się jednak zwariować. Rozwiązania oferowane przez te firmy są bardzo podobne. Ważniejszym kryterium wyboru procesora jest jego przeznaczenie. To nad tym zagadnieniem należy spędzić dłuższa chwilę. Edytor tekstu nie będzie potrzebował tak potężnej jednostki jak najnowsza odsłona danej gry. Spróbujmy zatem dopasować procesor do naszych potrzeb. Jeśli interesują nas przede wszystkim multimedia, to możemy interesować się procesorami, które wspomagać będą wideo w wysokiej rozdzielczości ( HD ) i będą stosunkowo szybkie. Edytory tekstu nie stanowią problemu dla żadnego procesora.

Co zatem będzie decydowało o tym jaki procesor wybrać? Oczywiście cena, która w przypadku wyposażania biura w wiele komputerów przeznaczonych do edycji tekstu, korzystania z internetu i odbierania wiadomości e-mail będzie najważniejsza. Szybkość danego procesora w tym wypadku będzie niezauważona, żeby nie powiedzieć niedoceniona. Jeśli natomiast jako gracz masz zamiar sprostać wymaganiom najnowszych gier, a ilość klatek na sekundę w ulubionej grze śni ci się po nocach, będziesz musiał wydać kilkaset złotych więcej niż przeciętny pracownik biurowy. Na dodatek należy się liczyć z częstymi zmianami procesora, co niestety najczęściej pociąga za sobą konieczność zakupu nowej płyty głównej oraz pamięci operacyjnej. Nie sposób nawet wymienić konkretnego modelu procesora, bo jest ich bardzo dużo, a na dodatek ciągle pojawiają się nowe. Trzeba uważnie śledzić rynek, aby być na bieżąco. Nie odpowiadając na pytanie, jaki procesor wybrać, udało się przynajmniej wskazać ścieżkę poszukiwań. Jest nią przeznaczenie komputera. Zanim udasz się do sklepu zastanów się, czy chcesz dorównać konsoli do gier, czy po prostu pragniesz wymienić maszynę do pisania na coś bardziej nowoczesnego.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zrobić stronę html?

    Aby wykonać stronę HTML, potrzebna jest przede wszystkim znajomość tego języka. Możemy nauczyć się go zarówno dzięki licznym, darmowym kursom HTML w sieci, jak tez i na płatnych kursach.

  • Co to jest Steam?

    Gry komputerowe stanowią bardzo znaczną dziedzinę całego przemysłu cyfrowego.

  • CO TO JEST http?

    Protokół przesyłania dokumentów hipertekstowych (ang. Hypertext Transfer Protocol) czyli powszechnie znane i używane w Internecie http.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaki procesor wybrać?