Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaki modem USB?

Kategoria: Internet, 25 lipiec 2011, 09:44, ilość odsłon: 2047

Modemy USB służą do połączenia z Internetem zarówno przy wykorzystaniu łącz telefonii stacjonarnej jak i telefonii komórkowej.

W zależności od zastosowania różnią się one wyglądem oraz parametrami. Modemy używane do połączeń poprzez sieci komórkowe oraz te, które służą do nawiązywania połączenia z routerem bezprzewodowym zwykle wyglądają jak pendrive. Modemy, które są używane przy połączeniu do Internetu przy użyciu sieci telefonii stacjonarnej muszą posiadać oprócz wtyczki USB wejście na kabel telefoniczny z wtyczką RJ11.
Operatorzy sieci komórkowych prześcigają się w ofertach dodawanych do sprzedawanego Internetu modemach. Bardzo popularne ostatnio stały się modemy chińskiej firmy Huawei. Poza nimi na rynku znajdują się produkty takich firm jak Nokia, Option, Lenovo czy D-Link. Wybierając modem warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Od tego będzie zależało jak długi czas eksploatacji wytrzyma urządzenie. Z pozoru błaha sprawa może okazać się kluczowa dla długiego i wygodnego korzystania z modemu. Innym parametrem, na który należy zwrócić uwagę są prędkości przesyłu danych. Ważne aby były jak najwyższe. Istotnym faktem jest to, że korzystając z Internetu w taki sposób nie da się podzielić łącza.
Operatorzy świadczący usługi dostępu do Internetu przy użyciu infrastruktury telefonii stacjonarnej oferują swoim klientom modemy USB, które są podłączane do komputera za pomocą kabla USB natomiast do infrastruktury przy pomocy kabla telefonicznego zakończonego wtyczką RJ11. Modemy te posiadają lampki, dzięki którym można określić synchronizację usługi. Modemy te są produkowane przez różne firmy, między innymi chińskie ZTE, Sageme czy Simens. Najbardziej stabilne działanie wykazują o dziwo modemy ZTE. Przy ich użyciu obserwuje się rzadsze rozłączanie usługi oraz mniej problemów związanych z uszkodzeniami modemów.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaki modem USB?