Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaki laptop wybrać?

Kategoria: Sprzęt, 10 maj 2011, 13:31, ilość odsłon: 1515

Rynek laptopów jest olbrzymi i praktycznie nie ma dnia, aby któryś z producentów nie ogłosił wejścia do sprzedaży nowego modelu czy też modeli. Można się w tym zgubić, więc przyda się mała porada, jakie laptop wybrać, aby nadawał się do

Toshiba Satallite L650-1M0

Toshiba_Satallite_L650_1M0

Jeśli chcemy nabyć uniwersalnego laptopa do domu, można polecić Toshiba Satallite L650-1M0. Kosztuje on już niecałe 2000 złotych, a co dostajemy w zamian? Matryca wynosi 15,6”, zaś obraz na niej generuje mocna karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 5650. Całość napędza procesor Core i3 380M, mający do dyspozycji fabrycznie 4 GB RAM. Jako że mamy tu gniazdo HDMI, możemy podpiąć sprzęt do telewizora, co zastąpi nam konieczność kupna odtwarzacza DVD. Jeśli jednak chcemy oglądać na nim filmy, jakość dźwięku zapewnia zintegrowana karta graficzna z obsługą HD.

Sony VAIO VPC-EB3M1E

 

Sony_VAIO_VPC_EB3M1E


Nieco droższy model to gustowny Sony VAIO VPC-EB3M1E. Jego koszt zaczyna się od 2,5 tysiąca złotych. Co dostajemy za takie pieniądze? Mamy tu matrycę 15,5", wyświetlającą obraz w rozdzielczości 1366x768. Wrażenia wizualna zapewnia nam mocna karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 5650, wykorzystująca możliwości obliczeniowe dawane przez procesor Core i3 370M 2,4 GHz. Mamy tu wbudowany moduł sieci bezprzewodowej WLAN a/b/g/n, dzięki czemu łatwo połączymy się z Internetem. Oczywiście jest złącze HDMI, a dodatkowo mamy czytnik kart SD, MicroSD i innych.

Acer TravelMate 5742G-432G50M

 

Acer_TravelMate_5742G_432G50M


Ostatni z proponowanych uniwersalnych modeli to tańszy Acer TravelMate 5742G-432G50M. Ma on parametry porównywalne z poprzednikiem, a zapłacimy za niego znacznie taniej – nawet 1700 złotych. Matryca jest taka sama, jak u poprzedników, a procesorem jest Core i5 430M. Ma on do wykorzystania 2 GB RAM, co przyda się do obsługi karty graficznej ATI Mobility Radeon HD 5470. Również mamy tu czytnik kart oraz złącze HDMI.

Inne porady z tej kategorii:

  • Wybór procesora- na co zwracać uwagę?

    Zakup nowego komputera jest łatwy, jeżeli chcemy, aby nasz komputer w pełni nas satysfakcjonował.

  • Ustawienia karty dźwiękowej w Windows Vista

    Porada dotycząca bardziej zaawansowanych opcji odtwarzania dźwięku w Windows Vista. Zaawansowane ustawienia dotyczące karty dźwiękowej znajdują się w Viście w innym miejscu niż miało to miejsce u jej poprzednika, Windows XP.

  • Drukarka laserowa czy atramentowa?

    Jednym z niezbędnych narzędzi peryferyjnych komputera czy też laptopa jest drukarka. O konieczności i zaletach posiadania jej nie trzeba nikogo przekonywać, jednak podczas zakupu stajemy przed wyborem – czy nabyć laserową czy też atramentową? N


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaki laptop wybrać?