Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaki komputer stacjonarny?

Kategoria: Sprzęt, 10 maj 2011, 13:22, ilość odsłon: 2499

Komputer stacjonarny składa się z wielu elementów – poczynając od procesora, poprzez kartę dźwiękową, na obudowie kończąc. Jaki komputer stacjonarny kupić, aby korzystać w pełni z nowoczesnych technologii? Oto kilka porad.

komputer_stacjonarny

Procesor – najlepiej zainwestować w cztero-rdzeniowy, gwarantujący możliwość wykonywania wielu operacji z dużą wydajnością. Dobrym przykładem AMD Athlon II X4 635 4x 2,89GHz, można także nabyć dobry dwurdzeniowy, jak na przykład Intel Pentium Dual Core E6300 2,8GHz S-775 BOX.

Pamięć RAM – od niej zależy szybkość działania programów, gier i multimediów. W dzisiejszych czasach standardem są 2 GB, jednak najlepiej od razu nabyć komputer z 4 GB RAM, a jeśli mamy taką możliwość – nawet i 8 GB, co będzie niezbędne w niedalekiej przyszłości.

Karta graficzna – tutaj wybór jest dość spory i uzależniony od tego, czy chcemy używać komputera bardziej do gier (tu karta musi być silniejsza) czy też do pracy (tu może być słabsza). Można polecić wiele modeli – jak na przykład GTX 460 768MB, Sapphire Radeon XTREME HD 5850 1GB GDDR5, czy też Radeona 4870.

Płyta główna -  tu należy szukać płyt głównych pod kątem obudowy – płyta główna musi się w niej mieścić. Z bardziej uniwersalnych modeli można polecić MSI 785GT-E63, Asus M4A79 Deluxe lub też Asus P5N32-E 680i SLI.

MSI_785GT_E63


Karta muzyczna – najlepiej zainwestować w dobrą jakość, co zagwarantuje świetne odczucia podczas oglądania filmów i używanie gier. Powinniśmy więc wybrać kartę mającą wsparcie dla dźwięku 5.1, ze wsparciem dla EAX i certyfikatem THX.

Zasilacz – najlepsze są te wyposażone w zabezpieczenia, np. filtr przeciwprzepięciowy, przeciwzwarciowy, przeciw przeciążeniowy, czy też dodatkowe układy stabilizujące napięcie. Przykłady to: Chieftec GPS-350EB-101A 350W bulk, Corsair CMPSU-450VXEU 450W czy też Corsair CMPSU-620HXEU 620W.

Corsair_CMPSU_620HXEU_620W

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak wyłączyć głośnik systemowy?

    Szybki sposób na uciszenie "beepera". Jeżeli uznasz, że głośnik systemowy nie jest ci już do niczego potrzebny, możesz go w prosty sposób wyłączyć. W tym celu należy uruchomić "Edytor rejestru" (k­likamy na Start > Uruchom, a w oknie...

  • Co to jest blu-ray?

    W dobie kiedy kasety wideo poszły już dawno w zapomnienie, koncerny prześcigają się w produkowaniu coraz to lepszych i wygodniejszych technologii umożliwiających nam cieszenie się obrazem i dźwiękiem.

  • Jak działa komputer?

    Chociaż każdy używa komputerów, mało kto zastanawia się nad tym, jak działa całość. A szkoda, ponieważ wiedza o tym, jak działa komputer, może przyczynić się do większej efektywności w jego używaniu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaki komputer stacjonarny?

dodał: ~Andrzej , 08.09.2012

czy Intel Core2 Duo 2.20GHz 2.21GHz, 3 GB RAM DDRII, NVIDIA GeForce 8600 GT 512 RAM, dysk twardy 80GB to dobry sprzęcik??? bo siostrzeniec coś sobie upatrzył od kogoś i chce go kupić