Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

JAKI INTERNET BEZPRZEWODOWY?

Kategoria: Internet, 22 czerwiec 2011, 10:31, ilość odsłon: 1113

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny staje się bezprzewodowy dostęp do Internetu.W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny staje się bezprzewodowy dostęp do Internetu. Operatorzy wręcz prześcigają się w coraz to nowych ofertach skierowanych do użytkowników urządzeń mobilnych. Każda z sieci komórkowych oferuje taką usługę natomiast różnice zazwyczaj są w cenie oraz w prędkości i ograniczeniach. Poza operatorami sieci komórkowych (takimi jak ERA – obecnie T Mobile, Orange, Heyah, Plus czy Play) usługi mobilnego Internetu świadczy również Netia oraz Aster.

Porównanie wszystkich operatorów powinno opierać się na cenie w połączeniu z parametrami świadczonej usługi. Aktualnie najbardziej korzystną ofertę dla klienta posiada sieć Play. Oferuje największe limity transferu (5GB) za rozsądną cenę. Warunki te stają się jeszcze bardziej korzystne, jeśli użytkownik posiada również telefon w tej sieci. Wówczas można liczyć na ciekawe promocje. Najtańszą ofertę, jednak ze sporymi ograniczeniami przedstawia sieć Orange. Za stosunkowo niską kwotę oferuje ona dość małe limity transferu. Ciekawą opcją może się jednak okazać oferta, w której klient płaci jedynie za wykorzystany transfer. Jest to szczególnie korzystne dla osób sporadycznie korzystających z takiej usługi czy mających inne łącze internetowe w domu. Dużym atutem tej sieci jest fakt dużej dostępności zasięgu oraz dość dużych prędkości przesyłu za rozsądne pieniądze. Oferta sieci Era nie odbiega parametrami od swoich konkurentów a w najdroższej opcji klient może liczyć na dużą prędkość i bardzo wysoki limit transferu – 35 GB. Ponadto sieć ta oferuje infrastrukturę złożoną z HotSpotów co pozwala na poruszanie się po Internecie bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Sieć Plus proponuje klientom siedmiodniowy okres próbny, kiedy to można przetestować działanie usługi. Poza takim udogodnieniem operator ma zbliżoną ofertę do konkurencji. Poza propozycjami z abonamentem, klient może wybrać iPlusa na kartę. Jest to ciekawe rozwiązanie, pod warunkiem, że użytkownik nie potrzebuje ciągle korzystać z usługi. Heyah ma bardzo ograniczoną ofertę mobilnego dostępu do Internetu. Daje ona klientom możliwość korzystania z usługi przy doładowaniach na kartę. Odstraszać może koszt zakupu, który jest zawrotny w porównaniu z konkurencją, jednak wynagrodzeniem może okazać się stosunkowo niski koszt korzystania z usługi (oczywiście pod warunkiem rozsądku i nie korzystania z usług internetowych wymagających przesyłania dużej ilości danych). Oferta ta w zupełności wystarczy do wysyłania poczty elektronicznej, przeglądania stron internetowych oraz korzystania z internetowych komunikatorów tekstowych.

Inni operatorzy (tzn. tacy, którzy nie są operatorami GSM) również świadczą usługi mobilnego dostępu do Internetu. Pierwszym przykładem jest Netia. Operator ten ogranicza jednak krąg potencjalnych klientów do abonentów Internetu stacjonarnego. Internet mobilny świadczony jest przez niego jako usługa dodana. Abonament za świadczenie usługi zależy wprost od limitu transferu. Ważną informacją wydaje się być fakt, że usługa Netii korzysta z nadajników 3G Play. Alternatywą dla Netii jest usługa firmy Aster. Oferta tej firmy zależy wprost od tego, czy klient potrzebuje modemu oraz jaki jest to modem jak i od ilości przesyłanych danych. Usługa ta działa w oparciu o nadajniki Orange. Zasadniczym minusem oferty jest brak informacji na temat prędkości Internetu, który otrzymuje klient. Z oferty tej można skorzystać posiadając własny modem USB lub kartę sieciową Express Card.
Podsumowując, aktualnie na rynku znajduje się wiele ofert mobilnego dostępu do Internetu. W zależności od potrzeb użytkownika różne z nich mogą wydawać się odpowiednie. Jednak patrząc w sposób ogólny najciekawszą ofertą może pochwalić się sieć Play.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: JAKI INTERNET BEZPRZEWODOWY?