Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaki edytor PHP wybrać?

Kategoria: Internet, 05 sierpień 2011, 14:24, ilość odsłon: 1273

Na rynku jest wiele edytorów PHP dostępnych bezpłatnie i odpłatnie.

Jaki edytor PHP wybrać? Wszystko zależy od naszych potrzeb, stopnia zaawansowania i środowiska w jakim programujemy.

Eclipse – edytor wieloplatformowy, utworzony przez IBM i napisany w Javie. Umożliwia na debugowanie kodu oraz jego automatyczne uzupełnianie.

Eclipse PHP Development Tool – edytor wieloplatformowy firmowany przez firmę Zend, która stworzyła PHP. Podświetla kod i podpowiedzi oraz zaznacza błędy. Umożliwia zaawansowane debugowanie.

NetBeans IDE– edytor wieloplatformowy utworzony przez firmę Sun Microsystems (Oracle) i napisany w Javie. Umożliwia na debugowanie kodu oraz jego automatyczne uzupełnianie. Dla PHP została stworzona specjalna wersja.

Vim – edytor dla wieloplatformowy, utworzony przez firmę Vima. Pracuje w trybie tekstowym i obsługuje się go za pomocą klawiatury, ale można skorzystać z gVima wyposażonego w interfejs okienkowy i możliwość używania myszki.

Zend Studio - edytor wieloplatformowy dla programistów sieciowych. Posiada auto uzupełnianie kodu, debugger oraz w serwer możliwiający analizowanie skryptów na swoim komputerze.

Edytory pod systemy Linuksowe, GNU, *BSD i wszelkie inne systemy unikso-podobne.

Bluefish – edytor dla unixa . Kolorowanie składni. Ciekawostka - monża otworzyć naraz ponad 500 dokumentów.

Kde Advanced Text Editor - edytor tekstowy. Posiada zarządzanie projektami i kolorowanie składni .

Quanta Plus – edytor dla unixa . Wyposażony m.in. w zarządzanie projektami, zakładki w kodzie, debugger, przeglądarkę dokumentacji PHP, auto uzupełnianie.

Crimson Editor - edytor tekstowy dla środowiska windows. Kolorowanie składni, obsługa FTP, zaznaczanie kolumn, definiowanie własnych makr, zarządzanie projektami. Możliwość podpięcia zewnętrznego . kompilatora.

Dev-PHP - edytor tekstowy dla środowiska windows. Podświetlanie składni, numerowanie linii, podpowiedzi. Umożliwia parsowanie skryptu PHP przez wskazany interpreter.

Żeby w pełni odpowiedzieć sobie na pyanie, jaki edytor PHP wybrać, warto zastanowić się nad swoim poziomem wiedzy oraz charakterem projektu, jaki chcielibyśmy wykonać w tej składni.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak usunąć konto pocztowe gmail?

    Porada dla tych, którzy chcą pozbyć się konta pocztowego gmail. Jeżeli chcemy usunąć konto pocztowe Gmail musimy zalogować się poprzez tą stronę i kliknąć Edytuj obok napisu Moje produkty.

  • Co to jest fan page?

    W dobie, kiedy Facebook znany jest niemal każdemu użytkownikowi wirtualnej sieci, wielu z nich ma na nim swoje profile.

  • Darmowa bramka sms bez logowania

    SMSy są aktualnie bardzo popularną formą komunikacji międzyludzkiej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaki edytor PHP wybrać?