Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaki edytor CSS wybrać?

Kategoria: Narzędzia, 23 sierpień 2011, 14:07, ilość odsłon: 1383

Wiele osób rozpoczynając swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych zastanawia się nad tym, jaki edytor CSS wybrać.

Tak jak w przypadku innych języków programowania można skorzystać z dowolnego edytora tekstu. Nie jest jednak tajemnicą, że każdy chcę przyspieszyć swoją pracę, więc pytanie, który edytor CSS wybrać na początek, wydaje się bardzo rozsądne. Istnieje wiele, zarówno bezpłatnych jaki komercyjnych edytorów CSS, ale ponieważ nie każdego od razu stać na zakup oprogramowania warto skupić się na rozwiązaniach darmowych ( freeware). Przeszukując zasoby internetu znajdziemy mnóstwo programów, które służą do tworzeniu arkuszy stylów CSS. TopStyle, Balthisar Cascade, Cascade DTP to tylko niektóre z nich. Różnią się miedzy sobą funkcjonalnością oraz - co normalne - mają swoich sympatyków i przeciwników. Wymienione programy pozwolą nam zdefiniować wielkość i kolor czcionki, kolor odsyłaczy, tła czy marginesu tekstu. Podświetlanie składni ułatwi nam wyłapywanie błędów i sprawne poruszanie się w obrębie plików zawierających setki, jeśli nie tysiące linijek kodu.

Oczywiście nie trzeba sięgać po program stworzony specjalnie do tego celu. Istnieją takie, które potrafią obsłużyć wiele języków programowania na raz. Za przykład mogą posłużyć Notepad++ i kED. Dzięki użyciu któregoś z nich możemy tworzyć nie tylko pliki css, ale także inne potrzebne do działania strony internetowej. Sprawnie przełączając się między plikami napisanymi w językach html, css i php zaoszczędzimy czas i ułatwimy sobie pracę. W przyszłości możemy także sięgnąć po inne, bardziej zaawansowane rozwiązania. Jednym z nich jest środowisko Eclipse, które daje się łatwo dopasować do naszych potrzeb i posiada ogromny wachlarz możliwości. Dlatego na pytanie, jaki edytor CSS wybrać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najprawdopodobniej któryś z powyższych programów przypadnie wam do gustu, choć niewykluczone, że znajdziecie inny, który spełni wszystkie wasze oczekiwania.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest RAM?

    Przy omawianiu sposobu funkcjonowania komputera niejednokrotnie spotykamy się z pojęciem RAM. A więc co to jest RAM?

  • Czym otworzyć XLS?

    XLS jest to popularny format określający dokumenty arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel z pakietu MS Office. W związku z faktem pochodzenia tego formatu oczywistym jest, że można go otworzyć przy pomocy arkusza kalkulacyjnego pakietu MS Office.

  • Słuchawki z mikrofonem do komputera - jakie wybrać?

    Słuchawki z mikrofonem do komputera to peryferia doskonałe zarówno do gier, jak też i do komunikacji przez programy typu Skype czy inne komunikatory audio-wideo. Jakie nabyć, aby mieć pełen komfort używania? Oto kilka ciekawszych propozycji.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaki edytor CSS wybrać?