Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaki dysk zewnętrzny?

Kategoria: Sprzęt, 10 maj 2011, 13:15, ilość odsłon: 1224

Dysk zewnętrzny przyda się każdemu użytkownikowi komputera, czy też laptopów i netbooków. Może służyć nam jako miejsce, gdzie składujemy ważne dane, do których sięgamy w razie potrzeby, lub też archiwum, na które wrzucamy istotne dla nas

Samsung S2 500 GB

 

Samsung_S2_500_GB


Dobrą propozycją jest Samsunga S2 500 GB, kosztujący między 200 a 300 złotych.  To 2,5" , na których zapiszemy 500 GB danych. Posiada własną pamięć podręczną 8 MB, zaś prędkość obrotowa 5400 obr./min gwarantuje szybką pracę.Mamy na nim wyznaczony fabrycznie obszar SecretZone - służy do przechowywania prywatnych plików. Dodatkowo zaimplementowano tu tryb oszczędzania energii.

Transcend StoreJet 25 500 GB

 

Transcend


Inny model to Transcend StoreJet 25. Wykonano go w technologii trzystopniowej, dzięki czemu jest bardzo odporny na wstrząsy i czynniki zewnętrzne. Tu również mamy model 2,5”, na którym zmieścimy do 500 GB danych. Sprzęt wyposażono w wygodny przycisk „One touch”, zapewniający zgranie danych po jednym zaledwie naciśnięciu! Dodatkowo dysk ma zaimplementowaną aplikację StoreJet Elite, która kompresuje dane.

Seagate Freeagent Go

 

Seagate_Freeagent_Go


Trzecia propozycja to Seagate Freeagent Go. Jest to seria zewnętrznych dysków firmy Seagate, w pojemnościach od 250 GB do 1 TB. Dyski te wykonują automatycznie kopie bezpieczeństwa, a wykorzystanie technologii szyfrowania gwarantuje bezpieczeństwo plików. Mamy tu 8 MB pamięci własnej i szybkość 5400 obrotów na minutę, co gwarantuje szybki transfer danych.

Na rynku można znaleźć jeszcze wiele podobnych urządzeń. Te trzy są tylko przykładami, ale warto zaznaczyć, ze sprawdzonymi i chwalonymi przez steki użytkowników na całym świecie.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co zrobić, gdy komputer nie wykrywa pendrive'a?

    Czy komputer może nie wykrywać pendrive’a? Jeżeli tak, to co wtedy zrobić?

  • Jak połączyć komputer z telewizorem?

    Jeżeli chcemy pooglądać posiadany na twardy dysku film, przydałby się duży ekran. Najlepszy nawet monitor nie może równać się z wielkim ekranem, dając o wiele większe wrażenia z obserwowania akcji.

  • Co to jest serwer?

    Serwer to rzecz, z której każdy internauta korzysta każdego dnia. Jest to komputer świadczący usługi udostępniania treści lub też danych. To właśnie na serwerach danych stron znajdują się ich treści – czytając tą poradę widzicie tekst u


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaki dysk zewnętrzny?