Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaki dysk ssd?

Kategoria: Sprzęt, 12 maj 2011, 10:27, ilość odsłon: 4900

Niejednokrotnie przeglądając strony poświęcone sprzętowi elektronicznemu natykamy się na skrót SSD. Co on oznacza i czy warto zainteresować się tego typu urządzeniem? SSD (ang. Solid State Drive) to urządzenie pamięci masowej zbudowane w oparc

OCz Vertex 30GB SATA 2,5cala SSD

 

OCz_Vertex_30GB_SATA_2_5cala_SSD


OCz Vertex 30GB SATA to 2,5-calowy dysk SSD, kosztujący około 300 złotych. Choć nie imponuje dużą pojemnością, to nadaje się idealnie do zamontowania systemu operacyjnego lub tez utworzenia zbioru zdjęć czy filmów. Cechuje go olbrzymia szybkość – aplikacje uruchamiają się niemal natychmiast po kliknięciu. Transfery osiągane przez dysk z tej serii sięga 230 MB/s podczas odczytu i 135 MB/s podczas zapisu danych.

Crucial C300 64GB SSD 2,5cala SATA2 I/MLC

Crucial_C300_64GB_SSD_2_5cala_SATA2_I_MLC

Nieco droższy (400 pln) jest natomiast model Crucial C300 64GB SSD 2,5cala SATA2 I/MLC. Za co płacimy? W porównaniu do poprzednika ma on ponad 2-kroteni większą pojemność (64 GB), a także jeszcze większy odczyt – 355 MB/s. To plusy. A minusy? Zapis jest trochę wolniejszy – wynosi 75 MB/s, jeśli jednak nie zależy nam na błyskawicznym zapisie, nie będzie to przeszkodzą w nabyciu urządzenia.

A-DATA SSD S599 128GB 2,5cala SATA2 TRIM RAID

 

A_DATA_SSD_S599_128GB_2_5cala_SATA2_TRIM_RAID


Najdroższy z proponowanych modeli to kosztujący ponad 700 złotych A-DATA SSD S599 128GB 2,5cala SATA2 TRIM RAID. Skąd bierze się ta cena? Tu płacimy przede wszystkim za dużą pojemność – 128 GB – oraz szybkość transferu, wynoszącą dla 280 MB/s dla odczytu i 270 MB/s dla zapisu. Ponoć gdy zainstalujemy na tym dysku system operacyjny, jego rozruch potrwa zaledwie kilkanaście sekund.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaką mam kartę graficzną?

    Każdy użytkownik komputera czy też laptopa posiada kartę graficzną. Nie każdy jednak pamięta, jaki model, a od czasu do czasu zachodzi konieczność przypomnienia sobie tego – jak choćby podczas pobierania nowych sterowników.

  • Jak działa głośnik plazmowy?

    Coraz częściej możemy spotkać się z określeniem głośnik plazmowy. Czy to rzeczywiście tak niezwykła rzecz, bazująca na jakiejś niepojętej dla zwykłego człowieka technologii?

  • Drukarka laserowa czy atramentowa?

    Jednym z niezbędnych narzędzi peryferyjnych komputera czy też laptopa jest drukarka. O konieczności i zaletach posiadania jej nie trzeba nikogo przekonywać, jednak podczas zakupu stajemy przed wyborem – czy nabyć laserową czy też atramentową? N


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaki dysk ssd?