Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

JAKI ANTIVIRUS?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 28 czerwiec 2011, 09:06, ilość odsłon: 540

Antivirus jest to program, który pozwala chronić computer użytkownika przed wirusami komputerowymi.

Antivirus jest to program, który pozwala chronić computer użytkownika przed wirusami komputerowymi. Wirusy komputerowe są to ogólnie mówiąc programy komputerowe, zawierające tak zwany złośliwy kod. Mogą być one wykorzystywane w różnych celach, w tym powodować utratę danych lub uszkodzenia sprzętu. To powinno wystarczająco zdeterminować właściciela komputera do zainstalowania, chociażby darmowego oprogramowania antywirusowego.

Programy antywirusowe dzielimy na płatne i bezpłatne. Do płatnych należą między innymi Norton Antivirus, Kaspersky czy ESET NOD32. Oczywiście są to bardzo dobre rozwiązania z bieżącymi bazami danych, dające użytkownikowi szereg różnych funkcjonalności ułatwiających walkę z niechcianymi programami. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że trzeba płacić za licencję, która niejednokrotnie ma wysoką cenę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że za kosztami idą jakość oraz dostęp do wielu filtrów pozwalających chronić komputer na wysokim poziomie.

Bezpłatne programy antywirusowe to między innymi: Avast, AVG, BitDeffender, Avira oraz wiele innych. Trzeba zauważyć, że część z wymienionych narzędzi posiada również swoje wersje płatne. Dla wielu użytkowników zasadniczą zaletą korzystania z tych rozwiązań będzie brak kosztów, które należałoby ponieść z tytułu wykupienia licencji. W celu ściągnięcia darmowego oprogramowania wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej producenta i pobrać zarówno sam program, jak i klucz umożliwiający bezpłatną aktywację produktu. Większość z tych rozwiązań również ma na bieżąco aktualizowane bazy wirusów, jednak często nie posiadają one dodatkowych funkcjonalności dostępnych w płatnych wersjach. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeżeli komputer znajduje się w sieci lokalnej i Internet jest używany z rozsądkiem istnieje stosunkowo małe ryzyko zainfekowania. Z tego też powodu większości domowych użytkowników wystarczy darmowa wersja oprogramowania.

Podsumowując, wśród płatnych programów warto polecić ESET NOD32, natomiast wśród bezpłatnych prym wiodą Avast oraz AVG.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: JAKI ANTIVIRUS?