Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaka nagrywarka dvd?

Kategoria: Sprzęt, 10 maj 2011, 13:06, ilość odsłon: 2043

Dziś żaden komputer nie może obyć się bez nagrywarki DVD. Posiadanie jej umożliwia nie tylko instalowanie gier i programów z płyt, ale także zapisywanie na płytach większych ilości danych. Jedna płyta DVD mieści setki zdjęć, dokumentów i

LG GH22NS30RBBB

 

LG_GH22NS30RBBB


Można polecić LG GH22NS30RBBB. Kosztuje poniżej 100 złotych, więc nie będzie dużym nadszarpnięciem domowego budżetu. Czas dostępu do poszczególnych nośników wynosi 140 ms (DVD), 120 ms (CD), 230 ms (DVD-RAM). Maksymalna pojemność nagrywanego nośnika to aż 8,5 GB, wiec zmieścimy na nim mnóstwo danych. CD-ROM czyta z szybkością x48, CD-RW x32, DVD-ROM x16. Płyty dwuwarstwowe odczytuje i zapisuje z prędkością x12.

Samsung SE-S084F

 

Samsung_SE_S084F


Nieco droższy model to Samsung SE-S084F. Zapłacimy za tą nagrywarkę ok. 150 złotych. Oferuje ona czas dostępu 160 ms (CD, DVD-ROM). Maksymalna prędkość zapisu wynosi x24, zaś dwuwarstwowych DVD x6. Działa bardzo cicho, co z pewnością jest dużym plusem, nadto użytkownicy zwracają uwagę na łatwość instalacji.

LG GH22NS40 bulk Black

LG_GH22NS40_bulk_Black


Nagrywarką poniżej 100 pln jest LG GH22NS40 bulk Black. To model o maksymalnych prędkościach zapisu DVD x22 oraz dla CD x48. Czas dostępu do nośników to 140 ms (DVD), 230 ms (DVD-RAM) oraz 120 ms (CD). Co ważne – działa zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Również pracuje dyskretnie, więc podczas oglądania filmu czy też nagrywania płyty nie będzie nas rozpraszał jej szum.

Oczywiście to tylko przykładowe nagrywarki. W sklepach da się znaleźć o wiele więcej dobrych modeli w rozsądnej cenie. Te trzy wymienione powyżej zasługują na zaufanie każdego użytkownika. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest palmtop?

    Czasem idąc ulicą zastanawiamy się, czym są niewielkie urządzenia posiadające rysik i sporych rozmiarów ekran, po których piszą najczęściej ludzie ubrani w garnitury. Jest to urządzenie stosunkowo mało popularne w Polsce zwane palmtopem.

  • Pojemność płyty DVD – sposób zapisu danych

    Sposób zapisu danych znacznie ulepszył się i rozwinął od początków istnienia komputera.

  • Co to jest procesor?

    Procesor to najważniejsza część każdego komputera – czy to stacjonarny, netbook, tablet czy laptop. Jest to serce całego sprzętu, decydujące o jego możliwościach i wydajności.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaka nagrywarka dvd?