Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaką kartę graficzną wybrać do laptopa?

Kategoria: Sprzęt, 01 sierpień 2011, 10:55, ilość odsłon: 2683

Karta graficzna w laptopie to dość trudny temat. Musimy na nią zwrócić uwagę zanim nabędziemy urządzenie przenośne, ponieważ większość modeli posiada najczęściej zintegrowaną.

Jeżeli jednak mamy sprzęt z kartą, którą da się wymontować, a w jej miejsce wsadzić inną, powstaje pytanie – jaką kartę graficzną wybrać? Wybór na rynku jest całkiem spory, więc prezentujemy kilka propozycji. Przyda się to także osobom, które chcą nabyć laptopa z już zamontowaną, dobrą kartą graficzną.

Nvidia GeForce GT 555M to model wyposażony w 2 GB własnej pamięci, a także 144 rdzenie CUDA. Wyposażono go w magistralę pamięci 192-bit, dzięki czemu jest bardzo szybki. Nada się doskonale do gier, jak też i aplikacji graficznych. Z tej samej serii pochodzi również GeForce GT 540M, mający nieco mniej rdzeni CUDA, jednak mimo tego osiągający nieco lepsze rezultaty w testach wydajności. Przepustowość pamięci rzędu 28,8 GB/s zapewni doskonałe efekty wizualne.

Jeśli nadal wahamy się, jaką kartę graficzną wybrać, dobrym rozwiązaniem jest także Radeon HD 6990M. Ta wyposażona w 2 GB pamieci RAM DDR5 karta graficzna oferuje bogate możliwości – jak na przykład 1120 procesorów strumieniowych, 128 jednostek Z/Stencil czy też 32 służące do pasteryzacji.

Szybkość magistrali przebija wspomniany GT 555M, a to z powodu 256-bitów. Inny produkt z tej serii, Radeon HD 7000, jest dopiero zapowiedziany, jednak wydajnością ma przebijać wszystkie wymienione poprzednio. Jaką kartę graficzną wybierzemy – zależy to także od naszych potrzeb. Do zwykłych aplikacji biurowych i łączenia się z siecią nie potrzebujemy aż tak wydajnych, jak opisane powyżej, jednak jeśli chcemy mieć pewność, że uda nam się odpalić na laptopie każdą grę i aplikację, warto zainwestować w wyżej wymienione nieco pieniędzy.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaki komputer stacjonarny?

    Komputer stacjonarny składa się z wielu elementów – poczynając od procesora, poprzez kartę dźwiękową, na obudowie kończąc. Jaki komputer stacjonarny kupić, aby korzystać w pełni z nowoczesnych technologii? Oto kilka porad.

  • Jak wyłaczyć dźwięk modemu?

    Prosta porada mówiąca o tym jak spowodować żeby nasz modem milczał w czasie łączenia internetem. Jeżeli cały czas korzystasz z modemu (wbrew pozorom sporo jest jeszcze takich ludzi w Polsce)...

  • Nowe możliwości menadżera urządzeń

    Porada jak włączyć ukryte funkcje menadżera urządzeń. Menadżer urządzeń ma możliwość pokazania nam ukrytych urządzeń i wyświetlenia większej ilości szczegółów na temat danego sprzętu w zakładce "Szczegóły".


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaką kartę graficzną wybrać do laptopa?