Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaka jest najszybsza przeglądarka internetowa?

Kategoria: Internet, 25 lipiec 2011, 09:42, ilość odsłon: 5921

Obecnie na rynku znajduje się wiele przeglądarek internetowych.

Wybór tej najbardziej dla nas odpowiedniej może przysporzyć wielu problemów. Priorytetem podczas  dokonywania takiego wyboru powinny być indywidualne preferencje użytkownika. Główne wyznaczniki, na podstawie których wybiera się odpowiednią dla siebie przeglądarkę internetową , to szybkość działania, intuicyjność interfejsu użytkownika oraz możliwość zainstalowania dodatków. W zależności od tego, do czego użytkownik potrzebuje wykorzystywać przeglądarkę, wybierze tę, która posiada ważne dla niego funkcje. Większości użytkowników zależy na szybkim działaniu, natomiast programistom stron internetowych często będzie zależało na tym, żeby dało się doinstalować dodatki pomagające im w pracy. W zależności od preferencji użytkownik ma do wyboru różne opcje.
Pod względem funkcjonalności i przejrzystości interfejsu użytkownika najlepsza zwykle okaże się ta przeglądarka, która spodoba się użytkownikowi. Po sprawdzeniu dostępnych na rynku przeglądarek, najbardziej przyjazny interfejs użytkownika wydaje się mieć Chrome, najnowszy Firefox oraz Opera.
Pod względem dostępności ciekawych dodatków, zwłaszcza tych dla programistów przoduje Firefox. Ma on wiele różnorodnych i dopracowanych dodatków. Jednym z nich jest Firebug, który co prawda ma swój odpowiednik w przeglądarce Chrome, jednak w wersji oryginalnej dla przeglądarki Firefox jest on dużo lepszy. Poza tym w Firefoxie dostępnych jest wiele innych dodatków, które zapewniają bardzo duże rozszerzenie podstawowej funkcjonalności przeglądarki.
Dla większości użytkowników jednym z głównych wyznaczników jest szybkość działania przeglądarki. Wpływa to znacząco na komfort korzystania z Internetu. Według tego kryterium dość słabo wypada Firefox. Zasadniczym problemem jest to, że przeglądarka ta uruchamia wszystkie zakładki w jednym procesie, co przyczynia się do tego, że przy wielu zakładkach działa dość wolno i zawiesza się. Kryterium szybkiego działania aktualnie najlepiej spełnia Chrome firmy Google.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak stworzyć pierwszą stronę www?

    Od czego zacząć swoją przygodę z tworzeniem stron www? Po pewnym czasie korzystania z internetu wielu użytkowników chciałoby stworzyć prostą stronę www na której mogliby przykładowo dzielić się swoimi fotografiami, czy innymi formami twórcz

  • Przydatne, nowe narzędzia dla Gadu-Gadu

    Porada, która pokazuje jak odzyskać hasło Gadu-Gadu, utworzyć pionowy napis itp. Jeżeli korzystamy z komunikator Gadu-Gadu możemy w prosty sposób poszerzyć go o wiele przydatnych funkcji.

  • JAKI ROUTER DO NEOSTRADY?

    Neostrada jest to szerokopasmowy dostęp do Internetu oferowany przez Telekomunikację Polską S. A. Specyfiką tego rodzaju dostępu do Internetu jest połączenie przez sieć telefoniczną.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaka jest najszybsza przeglądarka internetowa?