Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaką drukarkę kupić?

Kategoria: Sprzęt, 05 maj 2011, 09:29, ilość odsłon: 2185

Drukarka jest sprzętem peryferyjnym komputera, który przydaje się zarówno w domu, jak też i w pracy. Aktualnie na rynku mamy olbrzymi ich wybór – są modele kosztujące nawet i 100 złotych, ale też i drukarki, za które możemy dać nawet 1000.

Jeśli nabywamy drukarkę do domu i chcemy przede wszystkim używać jej do druku tekstu, od czasu do czasu dodając jakiś obrazek, najlepiej kupić urządzenie wielofunkcyjne, łączące w sobie zarówno drukarkę, jak i ksero oraz skaner. Tego typu urządzenia nie są drogie. Atramentową drukarkę wielofunkcyjną tego typu kupić możemy już za 150 złotych – doskonałym przykładem widoczny na zdjęciu EPSON Stylus SX125.

EPSON_Stylus_SX125

To urządzenie wielofunkcyjne doskonale skanuje – 600x1200 dpi, kopiuje, a pojedyncze wkłady sprawiają, że wymienia się tylko wyczerpany kolor. Zwraca też uwagę szybkość druku – do 15 kolorowych stron na minutę. Jako że druki te są szybkoschnące, nie będą rozmazywać się, jeśli położymy jedne na drugich tuż po wydrukowaniu. Tak samo dobrze ta drukarka radzi sobie ze zdjęciami – drukujemy je na papierze matowym lub błyszczącym i nie różnią się od tych, za jakie płacimy w sklepie. Jeśli jednak chcemy w większości zając sie drukiem obrazów, jak zdjęcia, grafiki, etc., wtedy warto zainwestować w podobne urządzenie, ale laserowe.

PANASONIC_KX_MB2000PDB

Choć urządzenia takie kosztują nieraz i parę tysięcy złotych, na potrzeby domowe możemy nabyć je o wiele taniej. Na przykład prezentowany na zdjęciu PANASONIC KX-MB2000PDB. Jego cena waha się od 340 – 450 złotych. Potrafi drukować do 24 stron na minutę, zaś rozdzielczość sięga nawet 9600 dpi! To dość dobry wybór nie tylko do domu, ale i dla małej firmy czy też biura.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaki zasilacz do komputera?

    Dobry zasilacz do komputera jest rzeczą dość istotną. Jego awaria może spowodować także uszkodzenia innych podzespołów komputera, jak na przykład karty graficznej, pamięci RAM, czy nawet płyty głównej. Jak tego uniknąć? Najlepiej zainwesto

  • Co to jest monitor?

    Do elementów składających się na zestaw komputerowy z pewnością zalicza się monitor, bez którego praca z komputerem jest raczej niemożliwa.

  • Jak połączyć komputer z telewizorem?

    Jeżeli chcemy pooglądać posiadany na twardy dysku film, przydałby się duży ekran. Najlepszy nawet monitor nie może równać się z wielkim ekranem, dając o wiele większe wrażenia z obserwowania akcji.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaką drukarkę kupić?