Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jaka drukarka laserowa czarno-biała?

Kategoria: Sprzęt, 10 maj 2011, 09:11, ilość odsłon: 1733

Jeśli potrzebujemy do domu lub prascy drukarki, która będzie głównie drukować tekst (jak na przykład dokumenty), warto nabyć laserową, lecz nie kolorową, a czarno-białą. Drukarka tego typu doskonale nada się do biura oraz wszelkiej pracy papi

Kosztuje taniej niż kolorowa, a urządzenia tego typu cechuje duża szybkość druku (i większa niż w przypadku atramentowej) oraz dość dobra eksploatacja, czyli ilość stron jakie wydrukujemy nim trzeba będzie dodać toner do bębna.
Dobrym przykładem takiej drukarki jest Kyocer FS-820. Urządzenie to drukuje do 20 czarno-białych stron na minutę, zaś rozdzielczość wynosi 1200 x 1200 dpi – co w przypadku tekstu jest aż za nadto. Jako ż podajnik mieści aż 25 arkuszy, ładujemy go praktycznie raz na kilka tygodni.

Kyocer_FS_820

Inny produkt Kyocer to drukarka Kyocer FS-920. Nie ma co prawda aż tak dobrych parametrów jak poprzednia, ale za to plusem jest jej niższa cena.  Szybkość druku to 18 stron w czerni i bieli na minutę. Maksymalna rozdzielczość to 600 x 1200 dpi, wiec do wszelkich dokumentów nada się doskonale.

Kyocer_FS_920


Trzecia propozycja to urządzenie marki Dell o nazwie Mono 2330dn. Jest to świetna drukarka sieciowa, jaka zebrała doskonałe opinie zarówno w testach pism i portali branżowych, jak też i cieszy się świetnymi recenzjami  użytkowników.  Nic jednak dziwnego, skoro rozdzielczość to 1200 x 1200 dpi, zaś szybkość drukowanych stron na minutę sięga aż 33. Warto zauważyć, że urządzenie to stosuje technologię szybkiego nagrzewania, dzięki czemu może osiągać tak duże prędkości.


mono_Dell_2330dn


Na rynku istnieje wiele jeszcze innych, godnych uwagi modeli. Jeśli jednak nie potrzeba nam nowej drukarki, możemy nabyć którąś na Allegro, co pozwoli zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Zwracajmy przy tym uwagę na dwa czynniki, które i przy tej poradzie miały istotne znaczenie – szybkość druku oraz rozdzielczość. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak napełnić tusz do drukarki?

    Oryginalne tusze do drukarki potrafią czasem kosztować ponad 100 złotych, jednakże wiele firm i sklepów oferuje całe zestawy do ich napełniania, za które zapłacimy nieco mniejsze pieniądze, a jakość druku pozostaje taka sama. Niektórym użytk

  • Jaki monitor LCD?

    Jaki monitor LCD kupić, aby zapewnić oczom maksymalny komfort, a przy okazji cieszyć się wysoką jakością obrazu? Aktualnie w sklepach jest dostępnych sporo ciekawych modeli, więc warto zapoznać się z kilkoma z nich.

  • Jaki komputer do gier?

    Jeśli myślimy o komputerze pod kątem gier, należy liczyć się z wydatkiem rzędu około trzech tysięcy złotych. Może wydawać się to dużą kwotą, jednak mając taki sprzęt, mamy pewność, że wszystkie najnowsze tytuły będą chodzić płynn


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jaka drukarka laserowa czarno-biała?