Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zrobić szablon na allegro?

Kategoria: Internet, 19 sierpień 2011, 08:34, ilość odsłon: 1812

Co jeśli chcemy wykonać własny szablon na allegro w celu lepszego zaprezentowania sprzedawanego przedmiotu?

W niniejszym artykule podamy kilka porad, które mogą podpowiedzieć nam, jak zrobić własny, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju na allegro. Znajdując się w menu allegro, wchodzimy na zakładkę „ustawienia sprzedaży ->szablon aukcji ->nowy szablon”. Tu znajdziemy kilka formularzy sprzedaży do wyboru do wstawienia ostatecznie do naszej aukcji. Można wpisać nazwę szablonu i zostać przy jednym z oferowanych przez Allegro, bądź też przejść do zakładki „struktura szablonu” i zrobić własny od podstaw w html, jedynie ze specjalnymi zmiennymi odczytywanymi przez allegro, na przykład takimi, jak: , lub . Kiedy klikamy jeden z powyższych znaczników, w miejscu kursora pojawi się wybrany znak, czytelny dla allegro.

Znaczniki te działają podobnie do tagów HTML i mają służyć nam do wpisywania treści opisu przedmiotu bądź też adresu strony WWW z obrazkiem. W podglądzie szablonu widzimy je jako nieaktywne pola formularza. Podczas wystawiania przedmiotu z wykorzystaniem szablonu zamieniają się na aktywne pola, w które wystawiający wpisuje treść opisu lub adres WWW obrazka. W miejscu „opis” wpisujemy opis przedmiotu, w miejscu „obrazek” wstawiamy obrazek, a w miejscu „galeria” umieszczamy obrazki, które są załadowane na serwer Allegro poprzez formularz sprzedaży. Niemniej jeżeli wykonanie w praktyce dobrze prezentującego się szablonu sprzedaży na allegro, jest dla nas zbyt trudne, zawsze możemy posłużyć się szablonem kupionym, bądź znaleźć specjalne szablony przeznaczona na allegro, w Internecie.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak wrzucić stronę na serwer?

    Dla osób, które nigdy nie zakładały stron internetowych, wrzucenie materiału na stronę może wydawać się czynnością dość skomplikowaną i złożoną. Jednakże nie jest to aż tak złożony proces, aby nie można by się go nauczyć. Oto mały

  • Czym jest duplicate content?

    Wszyscy znamy wygodę korzystania z przeglądarki google. Jednak aby pracowała ona poprawnie, twórcy stron powinni przestrzegać kilku zasad.

  • Title w HTML - dobierz optymalny title dla strony

    Wykorzystując znacznik <title> nadajemy stronie tytuł. Jest on zazwyczaj wyświetlany na pasku tytułu zakładki w przeglądarce.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zrobić szablon na allegro?