Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zrobić stronę html?

Kategoria: Internet, 15 czerwiec 2011, 11:15, ilość odsłon: 597

Aby wykonać stronę HTML, potrzebna jest przede wszystkim znajomość tego języka. Możemy nauczyć się go zarówno dzięki licznym, darmowym kursom HTML w sieci, jak tez i na płatnych kursach.

Oczywiście nie jest możliwe stworzenie małej porady dotyczącej wszelkich subtelności i niuansów HTML, jednak możemy podać kilak dobrych porad, jak sprawić, aby strona była wykonana jak najlepiej.

Ulepszanie strony stworzonej w HTML

Jedną z rzeczy, które przede wszystkim rzucają się w oko po wejściu na stronę, jest kolorystyka.  Musimy uważać, aby nie stworzyć rażących kontrastów kolorystycznych – jak na przykład jasnoczerwony tekst na zielonym tle. Jeśli nie mamy pomysłu na odpowiednie barwy na stronie, możemy podejrzeć, jak robią to inni.

Nie przesadzajmy z ilościami dużych grafik – im ich więcej na stronie, tym wolniej się ona otwiera. Jeśli chcemy zaprezentować światu kilak dużych grafik, lepiej dać ich miniatury na głównej, zaś każda miniaturka niech prowadzi do podstrony z pełnym obrazkiem. Nie przesadzajmy też z ozdobnikami na stronie – ich nadmiar może wręcz zniechęcać czytelników do przyglądania się im. Jeśli któraś z grafik czy animacji jest zarazem linkiem do innej strony lub podstroi domeny, warto to wyraźnie zaznaczyć.

Sprawdźmy, czy każda strona ma </body>. Inaczej taka „niezamknięta strona” może łatwo się zwieszać, a także tracić stabilność, czyli „rozsypać się” po wejściu na nią. Nadto roboty wyszukujące mogą ją ignorować.

Do stworzenia stron możemy użyć gotowego szablonu – w sieci można znaleźć ich całkiem sporo. Dzięki temu zaoszczędzamy sobie sporo pracy związanej z tworzeniem oprawy strony. Sprawdźmy jednak, czy dany szablon będzie nam rzeczywiście pasował.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest host?

    Przeglądając sieć, można się spotkać ze sformułowaniem „host”. Co to jest host?

  • Jak implementować PHP w HTML?

    Odpowiedź na pytanie, jak zaimplementować PHP w HTML sprowadza się właściwie do odpowiedzi na pytanie, jak zmusić serwer do czytania plików z rozszerzeniem ".html" jako pliki PHP i analizował je używając parsera PHP.

  • Radio Zet przez Internet

    Radio Zet to jedna z największych w Polsce stacji, której dziennie słuchają tysiące osób – w domach, biurach, różnego rodzaju zakładach, a także przez komórki z obsługą radia.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zrobić stronę html?