Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zrobić serwer cs?

Kategoria: Pozostałe, 22 czerwiec 2011, 08:57, ilość odsłon: 900

Counter-Strike to popularna strzelanka sieciowa, która mimo olbrzymiej konkurencji wciąż cieszy się ogromny zainteresowaniem graczy.

Każdy może stworzyć własny serwer do gry, co jest w sumie dość prostą czynnością, jednak bez instrukcji trudno się w tym połapać. Oto prawidłowe kroki do stworzenia serwera Counter-Strike.

Budujemy serwer Counter Strike

Zaczynam od pobrania z sieci amx moda z podbotami, którego wrzucamy do folderu /cstrike. Potem przechodzimy na pulpit i klikamy na Dedicated Server. W opcjach ustawiamy Netwrok na Internet. Jeśli chodzi o samo IP serwera, należy zaznaczyć je i skopiować – znajduje się w lewym górnym rogu. Teraz musimy przejść do ustawień administracyjnych. Otwieramy plik gry z nazwą „user.ini”. Najlepiej użyć do tego systemowego Notatnika. Dodajemy tam adminów w odpowiednich polach.

Wchodzimy następnie do folderu cstrike/addons/podlot, gdzie interesuje nas plik podlot.cfg. Otwieramy go również notatnikiem i w linijce Pb”Password” zmieniamy wyraz „password” na wybrane przez nas hasło do serwera. Czy to działa? Sprawdzamy wchodząc na serwer, jednak nie logując się żadnym nickiem wpisanym w user.ini. Gdy otworzy się serwer, wciskamy tyldę (klawisz w lewym górnym rogu klawiatury „~”). W opcjach wpisujemy następująco między cudzysłowami: hasło admina w setinfo_pw, hasło do podbota w setinfo _pbadminpw, a także zmieniamy nick na ten ustawiony dla admina w user.ini. Możemy też w bind "=" "pb menu" zastąpić „=” podbotem, a w bind "p" "amxmodmenu" wpisać zamiast „p” admina.Ostatnią opcją jest pozwalająca na zmianę języka komenda amx_langmenu.

Ulepszamy serwer Counter Strike

Aby serwer działał jak najbardziej sprawnie, przydadzą się pluginy. Można je znaleźć zarówno na oficjalnej stronie gry, jak też i licznych fanowskich witryn poświęconej temu popularnemu tytułowi.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak i w czym kompresować pliki

    Wybraliśmy trzy najpopularniejsze programy do kompresji plików: WinZip, WinRar oraz 7Zip. Prezentujemy krótkie zestawienie możliwości tych trzech archiwizerów

  • Jak usprawnić pracę pliku wymiany? (Windows XP)

    Porada dotycząca usprawnienia pracy pliku wymiany. Jeżeli chcesz uzyskać większą wydaj­ność pracy pliku pagefile.sys możesz to zrobić poprzez włączenia opcji, która będzie go czyścić wraz z każdym zamknięciem systemu.

  • Synchronizacja danych – najczęstsze zastosowanie, przykłady

    Synchronizacja danych pomiędzy komputerami bądź komputerem a urządzeniami przenośnymi sprawia, że mamy na nich takie same pliki. Nie chodzi tu o przekopiowanie całych partycji czy też systemu, ale stworzenie specjalnego katalogu, w którym trzyma


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zrobić serwer cs?