Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zrobić serwer?

Kategoria: Internet, 17 maj 2011, 09:41, ilość odsłon: 1789

Serwer dokładnie opisany został w innej poradzie na naszej stronie, więc nie ma sensu podawać ponownie jego definicji. W tej poradzie skupimy się na metodach, które umożliwią nam postawienie własnego. Musimy do tego pamiętać o jednej ważnej za

Co potrzeba do zrobienia serwera?

Przede wszystkim przestrzeń dyskowa oraz dobre łącze. Parametry zależą od tego, ku czemu ma taki serwer służyć – nieco inne potrzebne są do gier online, a całkiem inne do prywatnych celów. Jeszcze inne dla firm – tu można by zrobić dużą tabelkę, podającą oczekiwania klientów. Koszt dobrego łącza jest różny w zależności od operatorów, do tego musimy mieć też zasilanie awaryjne, jeśli nastąpiłaby jakaś awaria sieci energetycznej.

jak zrobić serwer?

Kolejne sprawy uzależnione są od przeznaczenia serwera. Jeżeli chcemy np. wynajmować miejsce pod strony WWW, powinien być na serwerze panel administracyjny dla każdego użytkownika. Do tego dochodzi kwestia wsparcia technicznego i jego sposobu. Jeśli natomiast celem serwera są gry online, tu jesteśmy uzależnieni konkretnie od danego tytułu – każda gra sieciowa ma swoje wymagania

jak zrobić serwer?

Jest też dość istotny typ serwera, jaki stawiamy. Jego przeznaczenie definiuje zarówno to, jak też i język, w jakim powstanie. Reasumując – robienie profesjonalnego serwera w domowym zaciszu mija się z celem, jednak jeśli chodzi o zabawę, można się o to pokusić. Jak założyć przykładowy serwer do gry (konkretniej do Counter Strike) opisujemy w innej poradzie. Radzimy do niej zerknąć, aby wyrobić sobie ogólne pojęcie o tego typu działaniach. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Zmień wygląd swojego Firefoxa

    Porada dla początkujących użytkowników o korzystaniu z motywów dedykowanych przeglądarce Firefox. Firefox to nie tylko przydatne dodatki, ale również możliwość zmiany wyglądu naszej przeglądarki na bardziej estetyczny i dopasowany do naszej o

  • XHTML a HTML - podobieństwa i różnice

    HTML (ang. Extensible HyperText Markup Language) i XHTML (ang. Extensible HyperText Markup Language) to języki służące do tworzenia stron internetowych.

  • Instalacja Joomla – krok po kroku

    Instalacja oprogramowania Joomla do tworzenia stron www wymaga: serwera na oprogramowaniu Apache w wersji 1.3. 19 bądź nowszej, PHP 4.2.x bądź nowszego oraz MySQL w wersji 3.23.x.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zrobić serwer?