Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zrobić prezentacje multimedialną

Kategoria: Multimedia, 25 luty 2010, 11:12, ilość odsłon: 55112

Zrobienie prezentacji mogłoby się wydawać zadaniem banalnie prostym. A jednak, są tacy, którzy nigdy tego nie zrobili. Poniższa porada pokazuje jak łatwo i szybko zrobić prezentację.

Zastanawiasz się jak zrobić prezentację multimedialną? Nic bardziej prostszego. Wystarczy przygotować odpowiednie materiały, zainstalować program, w którym prezentacja multimedialna będzie mogła być tworzona i zasiąść do pracy. Zapewne zastanawiasz się, który program jest najlepszy? Niekwestionowanym liderem na rynku jest Microsoft PowerPoint, który w bardzo prosty i czytelny sposób pozwala na stworzenie prostej prezentacji. Na początek musimy zainstalować program i go uruchomić. W tym celu można kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Nowy/Prezentacja dokumentu PowerPoint. 

jak_stworzyc_prezentacje_multimedialna

Po uruchomieniu programu pojawia się nam poniższe okno, w którym nasza prezentacja multimedialna PowerPoint będzie tworzona.


prezentacja_power_point

By stworzyć pierwszy slajd należy kliknąć w miejscu, gdzie wskazuje nam to okno. Wówczas pojawi nam się okno edycji slajdu, w którym możemy dodać tekst, obraz, wykres, bądź zmienić też jego cały układ. Prezentacja multimedialna Power Point wymaga podstawowej obsługi pakietu Office.

prezentacja_multimedialna

Po prawej stronie okna mamy cały panel układu tekstu i zawartości slajdów, dzięki któremu nasza prezentacja Power Point może być dowolnie edytowana.

prezentacja_multimedialna_powerpoint Jeśli zamiast tekstu, chcemy w naszym slajdzie dodać tabelę, wykres, obraz, bądź film to wystarczy kliknąć na Wstaw, u góry ekranu i wybrać odpowiednią pozycję. Tło slajdu możemy zmienić w zakładce Format.

prezentacja_multimedialna_powerpoint

Teraz gdy już wiemy jak działa prezentacja multimedialna i jak zrobić w niej podstawowe czynności możemy przejść już do pracy.

prezentacja_multimedialna_jak_zrobic

Powyższy slajd to efekt 30 sekundowej pracy. Jeżeli nie chcemy się przemęczać i bawić w edycję slajdów to możemy z opcji programu wybrać już gotowe i bardziej profesjonalne szablony slajdów, by to zrobić wystarczy kliknąć na Format, a następnie Projekt slajdu. Wówczas pojawi się w prawym oknie zakładką „Dostępne do użycia” gdzie możemy znaleźć gotowe wzory slajdów.

jak_stworzyc_prezentacje_multimedialna7

A tak wygląda zastosowanie jednego z nich.

jak_stworzyc_prezentacje_multimedialna8

Na koniec warto pamiętać, że błędnie pisane jest Power Point-powinno być razem!! Jeśli masz jakąś prezentację PowerPoint, a nie masz jak jej uruchomić to pobierz PowerPoint Viewer – darmowy program, który pozwala na przeglądanie prezentacji PowerPoint, ale nie ich edycję.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zrobić gif?

    Porada na temat jak szybko i łatwo, zrobić animacje gif, które różnią się tym od wszystkich innych rozszerzeń że są ruchome.

  • Kodeki xvid

    Każdy system operacyjny do prawidłowego wyświetlania plików wideo potrzebuje kodeków i filtrów.

  • Masowa zmiana tagów w plikach muzycznych

    Porada dotycząca programów do zmiany tagów, które pozwolą utrzymać większy porządek w naszej kolekcji plików muzycznych. Wielu z nas na pewno spotkało się z problemem niepoprawnie wpisanych tagów w plikach mp3.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zrobić prezentacje multimedialną

dodał: ~magdak , 12.01.2012

czemu niechce mi wejść nazwa pliku na power point

dodał: ~Kamil.p , 03.01.2012

ej mam problem. pomozcie mi. \npoprostu nie wiem co robic.\nOtwiera mi się program powerpoint nie do końca. bo wyskakuje zebym wczytal jakis plik. gdy cos wybieram, to nie jest odpowiedni plik. nie mam takiego czegos. jak. : NOWY / Prezentacja programu microsoft powerpoint... co mam robic. pilne!!!

dodał: ~paulina :( , 15.09.2010

A są jakieś inne programy, żeby przy wyświetlaniu nie pokazywało mi na jakim programie prezentacja była robiona, tylko od razu była wyświetlana jakaś pierwsza strona tej prezentacji? tzn może to taj jest a ja nie umiem tak zrobić .... ????? pomocy !!! :(

dodał: ~DJ ziomuś xD , 22.06.2010

Dzięi ja pobrałem power point viever i zobacze co dalej bo chciałem po polsku

dodał: ~Paula , 16.06.2010

Dzięki ;]