Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zrobić OTS (Open Tibia Server)?

Kategoria: Internet, 14 grudzień 2009, 10:25, ilość odsłon: 4180

PNie wiesz jak zrobić OTS? Specjalnie dla fanów Tibii przedstawiamy poradnik jak szybko zrobić własny OTS (Open Tibia Server).

Przed przystąpieniem do stworzenia własnego serwera OTS należy postawić sobie pytanie „jaki serwer wybrać?”. Możemy zdecydować się na XML, który jest łatwy do zrobienia, lecz ma zdecydowanie więcej wad, jak chociażby mała stabilność. Nieco trudniejszą w konfiguracji, ale bardziej stabilną opcją jest serwer oparty na SQL. To właśnie na nim pokażemy jak zrobić OTS.
    Dodatkowo należy zastanowić się czy nasz komputer poradzi sobie z tym zadaniem. Jeśli nie planujemy większej ilości graczy, lecz od kilku do kilkunastu naszych znajomych, wówczas komputer z procesorem ok 1,5 GHz, 384 MB pamięci oraz łączem 512 kbps powinien spokojnie wystarczyć. Jeśli planujemy poważniejszy serwer dla około 50 graczy, wówczas należy zaopatrzyć się w komputer z co najmniej 3 GHz procesorem, 1 GB pamięci oraz łączem 1 Mbps.
    Poniżej przedstawiamy prosty sposób jak zrobić OTS krok po kroku.

­

Inne porady z tej kategorii:

  • Body html - wszystko o sekcji body w HTMLu

    Budując stronę, musimy użyć kilkunastu znaczników, bez których nie powstanie jej szkielet.

  • Wszystko o protokole HTTP

    HTTP (ang. Hypertext Transfer Protocol) jest protokołem przesyłania danych (dokumentów hipertekstowych) używanym przy przeglądaniu stron internetowych.

  • Zmień wygląd swojego Firefoxa

    Porada dla początkujących użytkowników o korzystaniu z motywów dedykowanych przeglądarce Firefox. Firefox to nie tylko przydatne dodatki, ale również możliwość zmiany wyglądu naszej przeglądarki na bardziej estetyczny i dopasowany do naszej o


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zrobić OTS (Open Tibia Server)?

dodał: ~Majero , 08.03.2010

Super poradnik szkoda ze bez glosu ale wyjebisty