Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zrobić forum?

Kategoria: Internet, 23 sierpień 2011, 13:57, ilość odsłon: 1372

Często mamy ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami, przeżyciami czy przemyśleniami z innymi. Niestety czasami nie ma na odnajdujemy dobrego miejsce na to, aby dokonywać tego efektywnie.

Czasami dobrze zatem wiedzieć, jak zrobić forum, które będzie gromadziło ludzi o podobnych zainteresowaniach. Aby zgromadzić fanów w jednym miejscu wystarczy wiedzieć, w jaki sposób założyć, prowadzić i promować forum internetowe. Spośród trzech ww. czynności pierwsza wydaje się być najprostsza, bowiem zakładanie forum nie należy do zadań trudnych i nie powinno sprawić problemów nawet mało zaawansowanym użytkownikom. Dobrą metodą na rozpoczęcie pracy jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową frazy „załóż forum”. Przykładem prac będzie witryna: http://www.phorum.pl/.

Po wejściu na stronę wybieramy opcję: „Załóż forum”. Mamy teraz przed sobą formularz do wypełnienia. Pole pierwsze to: „adres”, najlepiej jak adres forum będzie miał coś wspólnego z polem trzecim czyli, „nazwą”. Drugie pole to e-mail (podajemy swój adres). Następne to właśnie nazwa (jak forum ma się nazywać). Kolejne pole to opis (kilka słów czego dotyczyć będzie forum). Niżej wybieramy kategorię np. ogólnotematyczne. Następnie typ, a na koniec po zapoznaniu się z regulaminem zaznaczamy: „Akceptuję regulamin” i klikamy przycisk: „Dalej”, a następnie przycisk: „Załóż forum”. W taki sposób wygląda zakładanie forum krok po kroku.

To jednak nie koniec operacji, jaką jest publikowane się w Internecie. Po pewnym czasie, na przykład kilku minutach, na podany adres e-mail przyjdzie wiadomość z hasłem dostępu. Kiedy już poznamy hasło, logujemy się na naszym forum jako Administrator, wpisując hasło z wiadomości. Do pełnej dyspozycji uzyskujemy wówczas tzw. panel użytkownika, dzięki któremu możemy zmieniać swój profil. Teraz czas na pierwsze tematy, posty, a więc czas na tworzenie forum.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaki router WIFI?

    Router WiFi jest to urządzenie sieciowe, dzięki któremu możliwe jest w warunkach domowych podzielenie dostępu do Internetu pomiędzy wielu użytkowników

  • Jak zmienić zdjęcie na nk?

    Chcąc podzielić się plikami graficznymi z innymi użytkownikami serwisu, stajemy przed potrzebą zmiany na przykład jednego zdjęcia głównego na inne.

  • Tablice asocjacyjne w składni Javascript

    Tablice asocjacyjne (ang. associative array) można inaczej nazwać tablicami skojarzeniowymi. Podstawową różnicą jest ich sposób indeksowania, różny od klasycznego.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zrobić forum?