Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zrobić filmik z gry?

Kategoria: Multimedia, 08 grudzień 2008, 22:04, ilość odsłon: 7323

Porada dla wszystkich, którzy chcą stworzyć filmik z dowolnej gry. Jeżeli chcemy zrobić filmik z jakiejś gry komputerowej możemy posłużyć się prostym i intuicyjnym programem Fraps.

Jeżeli chcemy zrobić filmik z jakiejś gry komputerowej możemy posłużyć się prostym i intuicyjnym programem Fraps. Niestety jego jedyną wadą jest to, że wersja demonstracyjna pozwala na nagranie jedynie 30 sekund.Oprócz możliwości tworzenia filmików Fraps przydaje się również do testowania wydajności kart graficznych gdyż pokazuje liczbę klatek na sekundę z jaką nasza gra, oraz pozwala na robienie zrzutów ekranu. Nas interesuje jednak możliwość zapisu video. W takim wypadku możemy od razu przejść do zakładki Movies.W tym miejscu możemy wybrać folder w którym będą zapisywane nasze filmiki oraz liczbę klatek na sekundę z jaką będzie pobierany strumień video. Dostajemy również możliwość zapisywania dźwięku co w wielu sytuacjach bardzo się przydaje. Podstawowym ustawieniem, którym powinniśmy się zainteresować jest jednak Video Capture Hotkey czyli klawisz, którym będziemy uruchamiać nagrywanie (domyślnie F9). Teraz wystarczy zminimalizować Frapsa, włączyć grę i wcisnąć hotkey, a filmik sam zacznie się nagrywać. Będziemy mogli go znaleźć w wybranym wcześniej folderze.


Należy nadmienić, że dla pełnego efektu należałoby skorzystać z edytora plików video, który pozwoliłby na odpowiednie połączenie nagranych filmików i ich kompresję.­

Inne porady z tej kategorii:

  • Konwersja avi

    AVI (Audio Video Interleave) to format plików wideo, stworzone przez Microsoft pod kątem używania multimediów w systemie operacyjnym Windows.

  • Video ts odtwarzanie

    Foldery VIDEO_TS możemy spotkać na płytach VCD, DVD, a także po przerzuceniu nagranego filmiku z aparatu cyfrowego lub też kamery wideo.

  • Program do ściągania mp3

    Z pewnością nieraz podczas przeglądania sieci zdarzyło nam się trafić na jakiś ciekawy utwór muzyczny. Jeśli chcemy go zachować i cieszyć się nim także w trybie offline, warto zapisać go na twardym dysku.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zrobić filmik z gry?

dodał: ~kuba4ful , 24.10.2010

pomyłka więcej niż 30 sekund

dodał: ~kuba4ful , 24.10.2010

nie wiem o co wam chodzi mi nagrywa więcej niż 10 sekund

dodał: ~brainiac141 , 20.07.2010

fraps nie działa, po w włączeniu wyłącza kompa

dodał: ~ZZZ , 28.12.2009

program da sie zniesc xD