Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zrobić bloga?

Kategoria: Internet, 23 sierpień 2011, 14:04, ilość odsłon: 449

Jak wykonać elegancki i dobrze działający blog? W dzisiejszych czasach to naprawdę nie jest problem.

Layout oraz tematykę naszej witryny możemy łatwo dopasować do naszych potrzeb, nawet jeśli nie orientujemy się w składni HTML, CSS, PHP czy JavaScript. Tylko od nas zależy, jak będzie wyglądał nasz blog oraz czego będzie dotyczył. A zrobić bloga można naprawdę bezproblemowo: nieco czasu może zająć konfigurowanie wyglądu strony, czcionki stylu i innych cech wizualnych, nie wydaje się to jednak być zadaniem ani wymagającym, ani czasochłonnym ani nade wszystko- nudnym czy nieprzyjemnym. Przed przystąpieniem do prac nad wyglądem strony, wcześniej należy oczywiście wiedzieć, w jaki sposób stworzyć bloga.

Otóż, w sieci istnieje wiele stron, na których możemy założyć bloga. Zazwyczaj jest to usługa w 100% darmowa. Aby zrobić bloga, musimy wybrać jedną z setek stron, dzięki której go założymy np. http://www.maxblog.pl/. Na głównej stronie u góry w zakładkach wybieramy opcję - Załóż blog- klikamy. Zostajemy przekierowani do rejestracji. To kolejny krok podczas tworzenia bloga. Wypełniamy formularz kolejno wpisując w pola niezbędne dane. Login - będziemy go używać by się zalogować, tak samo jak - Hasło, które musimy powtórzyć. Następnie wpisujemu adres e-mail, który również trzeba powtórzyć w następnym polu. Potem wybieramy kategorię swojego bloga, np. „Romantyczne i miłosne”. Musimy się zapoznać z regulaminem i zaznaczyć, że akceptujemy jego warunki (bez akceptacji nie założymy bloga), po czym klikamy przycisk - „Rejestruj”. Na końcu formalności pozostaje już tylko aktywowanie konta- na podany we wcześniejszym kroku adres e-mail została wysłana informacja jak aktywować konto. W tej informacji znajduje się link aktywacyjny kliknijcie na niego. Konto jest teraz aktywne i możliwe jest logowanie się.

Po zalogowaniu użytkownik może od razu zacząć pisać.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zrobić bloga?