Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zrobic avatar?

Kategoria: Internet, 21 grudzień 2009, 09:50, ilość odsłon: 10075

Nie wiesz jak zrobić swój avatar? Oto porada, która ułatwi Ci zrobienie własnego avataru, samodzielnie.

­Zastanawiałeś się kiedyś jak zrobić avatar? Jak zrobić własny avatar, który będzie Cię wyróżniał spośród masy internautów, korzystających często z gotowych avatarów? W tym poradniku krok po kroku wyjaśnimy Ci jak zrobić swój avatar bez marnowania przy tym zbyt wiele czasu. Dzięki nam dowiesz się także jak zrobić animowany avatar, który na pewno wyróżni Cię spośród innych użytkowników forum.  Sposobów jak zrobić ruchomy avatar jest sporo, my opiszemy dla Ciebie ten najprostszy, a zarazem najlepszy. W tym poradniku dowiesz się jak zrobić avatar w Gimpie, jak i w innym programie graficznym. Przejdźmy więc do samego procesu powstawania avatara. 

Jak zrobić avatar w IrfanView?

Na początek musimy mieć jakieś obrazek, zapisany w dowolnym formacie, oraz odpowiedni program graficzny. Na początek polecam bardzo prostą aplikację do pobrania z naszej strony, a mianowicie Irfan View. Po jego instalacji otwieramy w nim dany obraz, z którego chcemy zrobić nasz avatar. W razie konieczności możemy wyciąć z niego interesujący nas fragment, zaznaczając dany obszar i wybierając Edycja / Wytnij zaznaczone, a następnie Wstaw.

­jak-zrobic-avatar?

Tak przygotowany obrazek musimy zmniejszyć do odpowiedniego rozmiaru. Zazwyczaj na forach można się spotkać z avatarami w rozmiarach 80 na 80, albo 100 na 100 i to w naszym interesie jest sprawdzić na danym forum, jaki avatar wymagają. Aby zmniejszyć rozmiar nasze­go avatara wybieramy Opcje/ Zmień Rozmiar obrazu i w nowym oknie wpisujemy rozmiar avatara, np. 80 na 80 (wcześniej warto odhaczyć opcję „Zachowaj pierwotne proporcje boków”).

­ jak-zrobić-własny-avatar

Następnie zapisujemy nasz avatar, najlepiej w formacie gif lub jpeg, wybierając Plik/ Zapisz jako i podając nazwę pliku. W ten sposób mamy nasz avatar.

­ ­jak-zrobić-swój-avatar

Jak zrobić avatar w Gimpie?

­Tworzenie prostego avatara w gimpie nie różnie się zbytnio od tego, znanego z Irfan View.  Na początek uruchamiamy program Gimp, który możecie pobrać z naszej strony i otwieramy w nim obrazek z którego chcemy zrobić avatar. Za pomocą funkcji „Odręczne zaznaczanie obszarów” pokazanej kursorem na screenie, wybieramy fragment obrazka z którego chcemy zrobić avatar.

jak-zrobic-avatar-w-gimpie

 Następnie z opcji wybieramy Edycja/ Wytnij, a potem Wklej jako nowy obraz.

­jak-zrobić-fajny-avatar

Gdy już mamy obrazek z którego chcemy zrobić Avatar, należy go dostosować do wymiarów wymaganych na forum. W tym celu wybieramy z paska narzędzi Obraz/ Skaluj obraz… i wybieramy nasze przykładowe 80 na 80. (by zrezygnować z proporcji, trzeba kliknąć na „spinacz”). Następnie zapisujemy obraz wybierając Plik i Zapisz jako.

­ ­jak-zrobic-fajny-avatar

­

jak-zrobic-avatar

Jak zrobić ruchomy avatar?

Do przygotowania ruchomego avatara potrzebujemy dwie aplikacje. Pierwsza to Irfan View a druga to świetny i prosty program UnFreez.

­jak-zrobic-ruchomy-avatar

Za pomocą pierwszego przygotowujemy dwa obrazki (lub więcej) z których chcemy zrobić ruchomy avatar. Zmniejszamy je do potrzebnego rozmiaru np. 80 na 80 i OBOWIĄZKOWO zapisujemy w formacie GIF. Następnie uruchamiamy program UnFreez i w polu, gdzie mamy biały kwadrat – Frames przeciągamy nasze dwa obrazki z np. pulpitu.

­ ­jakzrobicavatar9

Teraz już tylko w polu Frames delay wpisujemy z jaką częstotliwością nasze obrazki mają „migać” i klikamy na „Make Animated GIF”, który zapisujemy na pulpicie. Dzięki temu mamy stworzony ruchomy avatar.

­

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zmienić zdjęcie na czarno-białe?

    Czasami zdjęcie, które wykonaliśmy w kolorze, nie spełnia naszych oczekiwań. Wystarczy jednak zmienić zdjęcie na czarno-białe, by uzyskać oczekiwany efekt.

  • CO TO JEST DNS?

    DNS to często spotykany w Internecie skrót. Można się zastanawiać co on właściwie oznacza. Z języka angielskiego rozwinięcie tego skrótu to Domain Name System, czyli system nazw domenowych.

  • Jak pingować?

    W niniejszym artykule podamy kilka wskazówek dotyczących tego, jak pingować.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zrobic avatar?